SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Memur Alımı » Uşak Üniversitesi Rektörlüğü, Akademik Kadrosunu Güçlendirmek İçin Öğretim Üyesi Alımı Duyurusu Yaptı

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü, Akademik Kadrosunu Güçlendirmek İçin Öğretim Üyesi Alımı Duyurusu Yaptı

Uşak Üniversitesi Rektörlüğü, akademik kadrosunu güçlendirmek ve öğretim üyelerini belirli yönetmelikler ve kanunlar çerçevesinde almak amacıyla duyuru gerçekleştirdi.

Yayınlanma:

Uşak Üniversitesi, Nitelikli Öğretim Üyeleri İçin Alım Sürecini Başlattı

Üniversite, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Uşak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümlerine uygun olarak öğretim üyesi alımı yapacaktır.

Uşak Üniversitesi, bu alımlarla akademik birimlerindeki öğretim kalitesini ve araştırma faaliyetlerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Adayların başvuruları, belirlenen yönetmelik ve kanunlara uygun olarak değerlendirilecek ve adayların nitelikleri, akademik geçmişleri, yayınları ve araştırma potansiyelleri göz önünde bulundurularak seçim yapılacaktır.

İLGİLİ HABER Zonguldak Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği, Memur Alım İlanı Açtı
Uşak Üniversitesi Rektörlüğü, akademik kadrosunu güçlendirmek ve öğretim üyelerini belirli yönetmelikler ve kanunlar çerçevesinde almak amacıyla duyuru gerçekleştirdi.

Öğretim üyesi alımıyla ilgilenen adaylar, Uşak Üniversitesi’nin resmi web sitesinden başvuru şartlarına ve sürecine ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilirler. Başvuruların kabul edildiği takdirde, adaylar mülakat veya değerlendirme sürecine tabi tutulacak ve uygun görülen adaylar öğretim üyesi olarak atanacaktır.

Öğretim Üyesi Alımı ile İlgili Başvuru Şartları ve Bilgiler

1) Başvuran adayların, yabancı ülkelerden aldıkları diplomaların denklik belgelerini sunmaları gerekmektedir. Denklik belgesi, başvuru evraklarına eklenmelidir. Denklik belgesi olmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

2) Adayların başvuru koşullarının başvuru sonrasında uygun olmadığı tespit edilirse, atamaları yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir. Bu nedenle, başvuranların başvuru koşullarını tam olarak sağlamaları önemlidir.

3) Her aday, sadece bir kadroya başvurabilir. Birden fazla kadroya yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

4) Başvuru evrakları iade edilmeyecektir. Adayların başvuru evraklarının birer kopyasını saklamaları önerilir.

5) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu Ek 38. Maddesi uyarınca belirlenen %30 kota ile sadece Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuru yapılamaz. Diğer kadrolara yapılan başvurular geçerli olacaktır.

6) Doçent ve Profesör unvanına sahip adayların daha alt kadrolara başvuruları geçersiz kabul edilecektir. Adaylar, unvanlarına uygun olan kadrolara başvurmalıdır.

7) Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

8) Profesör ve Doçent kadroları sürekli statüdedir. Diğer kadrolar için atama süreci adayların niteliklerine göre belirlenecektir.

9) İdare, uygun gördüğü takdirde ilanın herhangi bir aşamasını iptal etme hakkını saklı tutar. Bu durumda, başvuran adaylar güncel bilgiler için ilgili duyuruları takip etmelidir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz