SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Memur Alımı » Dicle Üniversitesi, 27 Öğretim Üyesini İstihdam Edecek

Dicle Üniversitesi, 27 Öğretim Üyesini İstihdam Edecek

Dicle Üniversitesi bünyesinde görev yapmak üzere 27 öğretim üyesini işe alacağını duyurdu.

Yayınlanma:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru süresi, ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olarak belirlenmiştir. Adaylar, başvurularını Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” kriterlerine uygun bir şekilde yapmalıdır.

Başvuruların kabul edilebilmesi için bu kriterlere uygun olması gerekmektedir. Kriterlere uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar, http://www.dicle.edu.tr adresindeki yönergeye uygun olarak başvuru yapmalı ve ilgili kriterlere dikkat etmelidir. Bu şekilde başvurularının kabul edilme şansı artacaktır.

İLGİLİ HABER Zonguldak Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği, Memur Alım İlanı Açtı
Dicle Üniversitesi bünyesinde görev yapmak üzere 27 öğretim üyesini işe alacağını duyurdu.

Başvuru İle İlgili Diğer Hususlar

İlgili ilanın süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve başvuru şartlarını taşımayan veya eksik belgeli olan başvurular, Rektörlük ve ilgili birimler tarafından oluşturulan başvuru ön değerlendirme komisyonu tarafından kabul edilmeyecektir. Adaylar, yalnızca ilana çıkan kadrolardan birine başvurabileceklerdir ve başvuru şartlarında belirtilen tüm hususları belgelendirmeleri gerekmektedir. Başvuru ve atama süreciyle ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitenin web sayfasından yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlanın herhangi bir aşamasının iptal edilebileceği durumlar da bulunmaktadır. Doçentlik kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrosuna ise profesör ve doçentler müracaat edemeyeceklerdir. Önceden Üniversite tarafından açılmış olan bir kadroya başvurmuş ve başvurusu hala değerlendirme aşamasında olan veya kadro başvurusuyla ilgili yargı süreci devam eden adayların başvuruları da kabul edilmeyecektir.

Adaylar, Onaylı Hizmet Belgesi Sunması Gerekiyor

Kadroya başvuran adaylar arasından atanmaya hak kazananların atamaları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 07.04.2023 tarihli yazısı ve 05.04.2023 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize verilen atama izni kontenjanı dâhilinde gerçekleştirilecektir. Bu kontenjan sınırlaması nedeniyle atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama yapılması mümkün olmayacaktır.

Başvuruda bulunan adaylardan herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların, daha önce çalışmış ve ayrılmış olsalar dahi, başvurdukları kurumdan onaylı hizmet belgesini sunmaları gerekmektedir. Bu hizmet belgesi, adayın daha önce çalıştığı kurumda geçirdiği süreyi ve görevlerini doğrulamaktadır. Hizmet belgesi, adayın deneyimini ve niteliklerini belgelemesi açısından önem taşımaktadır ve başvuru sürecinde zorunlu bir belgedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz