SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Memur Alımı » Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Başvurusu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Başvurusu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü, belirtilen hükümlere göre öğretim üyesi alımı yapılacaktır.

Yayınlanma:

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Başvuru Şartları ve Prosedürleri

Adayların başvuru yapacakları pozisyon için ilgili kanun maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvurular yalnızca şahsen kabul edilecek olup, kargo, posta veya benzeri yöntemlerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Her aday, sadece ilan edilen kadrolardan birine başvurabilir.

Profesör unvanını almış kişiler, doçent kadrosuna; profesör ve doçent unvanını almış kişiler ise doktor öğretim üyesi kadrosuna başvuramazlar. Başvuru dosyaları eksik veya Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ne uygun şekilde hazırlanmamış ise kabul edilmeyecektir. Diğer kamu kurumlarında çalışırken Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından açılan kadro ilanlarına başvuran adaylara, sürekli görev yolluğu ödemesi yapılmayacaktır.

İLGİLİ HABER Zonguldak Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği, Memur Alım İlanı Açtı
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü, belirtilen hükümlere göre öğretim üyesi alımı yapılacaktır.

Başvuru yapan adayların koşullarının sonradan uygun olmadığı tespit edildiğinde atamaları gerçekleştirilmeyecek ve daha önce yapılan atamalar iptal edilecektir. İdare tarafından uygun görülmesi halinde, ilanın tamamı veya bir bölümü her aşamada iptal edilebilir. Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Formu, ilgili kadro için hem Word hem de PDF formatında hazırlanmalıdır. Word formatında, yayınların puanlama kısımları açıklamalı olarak belirtilmeli ve yayın dosyasında da bu puanlamaya dair etiketlemeler yapılmalıdır.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İçin Gerekli Belgeler ve Başvuru Süreci

1. Başvuru formu

2. Öğrenim belgeleri: Başvuran adaylar, orijinal diplomalarını başvuru sırasında yanlarında getirmelidir. Diplomaların doğruluğu, başvurulan birim tarafından onaylanacaktır. Yurt dışında alınan doktora belgeleri için Üniversitelerarası Kurul tarafından denklik onayı gereklidir. Ayrıca, e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler de kabul edilecektir.

3. Profesör ve doçent adayları için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavından en az 65 puan almak veya doktor öğretim üyesi adayları için en az 55 puan almak gerekmektedir. Ayrıca, ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir sınavdan bu puanlara eşdeğer bir belgeye sahip olmak da geçerlidir.

4. Adli sicil kaydı: Adaylar, adli sicil kaydını e-Devlet üzerinden temin edebilirler.

5. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi: Erkek adaylar, askerlik durum belgesini e-Devlet üzerinden almalıdır. Askerlik hizmetini er/erbaş/yedek subay olarak tamamlamış olanlar, askerlik başlama ve bitiş tarihlerini gösteren terhis belgesini sunmalıdır.

Başvuru dosyasında yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eksiksiz bulunmalıdır. Belgelerde herhangi bir eksiklik veya hata tespit edildiğinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru sürecinde istenen belgelerin düzgün bir şekilde hazırlanması büyük önem taşımaktadır.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz