SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Türk Hava Yolları, bünyesine 10 bin yeni personel katmayı planlıyor

Türk Hava Yolları, bünyesine 10 bin yeni personel katmayı planlıyor

THY Başkanı Ahmet Bolat, dünya genelinde en fazla noktaya uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapıları ve gelecek odaklı hedefler doğrultusunda filo ve çalışan sayılarını artırmaya devam ettiklerini belirtti.

Yayınlanma:

Türk Hava Yolları (THY), 2023 hedeflerine yönelik olarak 10 bin yeni çalışanı kadrosuna dahil etme kararı aldığını duyurdu.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, dünya genelinde en fazla ülkeye uçuş gerçekleştiren ve destinasyon sayısını her geçen gün artıran şirketin, yolculuğuna 1933 yılında 5 uçakla başlayarak bugün 400 uçaklık bir filoya sahip olduğu belirtildi.

Açıklamada, özellikle son 20 yılda filosunu büyük ölçüde genişleten THY’nin, yarattığı istihdam imkanlarıyla Türkiye ekonomisine önemli katkı sağladığı vurgulanarak, güçlü finansal yapısıyla 2022 yılında 2,577 kişiyi kadrosuna kattığı ve 2023 yılında ise iştirakleriyle birlikte 10 bin yeni çalışanı istihdam etmeyi planladığı ifade edildi.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
THY Başkanı Ahmet Bolat, dünya genelinde en fazla noktaya uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapıları ve gelecek odaklı hedefler doğrultusunda filo ve çalışan sayılarını artırmaya devam ettiklerini belirtti.

THY, 2023 Hedefleriyle Birlikte 75 Bin Kişilik Çalışan Ailesini Büyütüyor

Türk Hava Yolları (THY), Take-Off JR ve Kabin Memuru pozisyonları için iki yeni ilan açtı. THY’nin hedefi, başvurularla birlikte çalışan sayısını 75 bin kişiye ulaştırmak. Son 20 yılda Türkiye ekonomisinde gerçekleşen gelişmelerle birlikte, uçak sayısını 66’dan 414’e, çalışan sayısını ise 10,267’den 7,5 kat artırarak 75 bine çıkaran bayrak taşıyıcı, 2023 yılında iştirakleriyle birlikte yapacağı işe alımlarla çalışan sayısını 85 bine çıkarmayı hedefliyor.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, açıklamada, “Dünyanın en çok noktasına uçan bayrak taşıyıcı olarak, güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük hedeflerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Ülke ekonomisinin büyümesine ciddi katkılar sağlayan bayrak taşıyıcımız, dünyanın ikinci büyük havayolu olma gayretiyle çalışmalarını sürdürecektir” ifadelerine yer verdi.

THY’nin iştirak şirketleriyle birlikte şu anda 75 bin çalışana sahip olduğu belirtilen açıklamada, şirketin 2023 sonunda 435 olan uçak sayısını 2033 yılında 800’e çıkarmayı ve çalışan sayısını da 150 bine ulaştırmayı hedeflediği vurgulandı.

THY’nin resmi internet sitesi olan “kariyer.thy.com” adresinden tüm ilanlara ve açık pozisyonlara ulaşılabilmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz