SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Dışişleri Bakanlığı, Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapacağını Duyurdu

Dışişleri Bakanlığı, Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapacağını Duyurdu

Dışişleri Bakanlığı, Sidney Başkonsolosluğunda görev yapmak üzere sözleşmeli sekreter pozisyonuna personel alacak.

Yayınlanma:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Belirtilen pozisyon için başvuru yapacak adaylar, 19 Haziran ile 10 Temmuz tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurularını yapacak.

Adaylar, sınava katılabilmek için belirtilen tarihler arasında Kariyer Kapısı Platformu üzerinden başvurularını gerçekleştirmenin yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 14 Temmuz 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar T.C. Sidney Başkonsolosluğuna elden veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir. Başkonsolosluğumuz, postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan sorumlu tutulmayacaktır.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Dışişleri Bakanlığı, Sidney Başkonsolosluğunda görev yapmak üzere sözleşmeli sekreter pozisyonuna personel alacak.

Başvuru sürecinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi, adaylara kolaylık sağlarken belirtilen tarihler arasında başvurunun tamamlanması ve gereken belgelerin zamanında sunulması önemlidir. Adaylar, başvurularını eksiksiz ve doğru bir şekilde yaparken, belirtilen süre içinde belgelerin başkonsolosluğa ulaştığından emin olmalıdır.

Sınav Nerede Yapılacak?

Sınav, Sidney/Avustralya’da gerçekleştirilecektir ve adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluğunda olacaktır. Yazılı eleme sınavı, 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da Sidney’deki Başkonsolosluğumuz binasında (66 Ocean Street, Woollahra, NSW, 2025) yapılacaktır. Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, 31 Temmuz 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da Başkonsolosluğumuzda gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Adayların sınav yerine ulaşım, konaklama ve diğer seyahat düzenlemelerinden kendileri sorumlu olacaklardır. Pasaport ve vize işlemlerini zamanında tamamlamaları ve seyahatlerini planlamaları önemlidir. Yazılı eleme sınavının yapılacağı tarih ve adres adaylar tarafından dikkate alınmalı ve gereken hazırlıklar yapılarak sınava katılım sağlanmalıdır.

Başarılı olan adaylar, sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına katılmak üzere Başkonsolosluğumuzda belirtilen tarihte ve saatte hazır bulunmalıdır. Bu aşamada adayların yeteneklerini ve bilgi düzeylerini göstermeleri beklenmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz