SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Ticaret Bakanlığı, Kendi Bünyesinde Görev Vermek Üzere 15 Personel Alacak

Ticaret Bakanlığı, Kendi Bünyesinde Görev Vermek Üzere 15 Personel Alacak

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 15 adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacaktır.

Yayınlanma:

Başvuru Tarihi Nedir?

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için başvurular dijital ortamda kabul edilecektir. Başvuru süreci, 16.06.2023-26.06.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir ve son başvuru saati 26.06.2023 saat 17:00 olarak belirlenmiştir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, başvurularını e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştireceklerdir. Başvuruların posta yoluyla veya başka bir şekilde yapılması kabul edilmeyecektir. Adaylar, yalnızca bir pozisyon için başvuru yapabileceklerdir.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 15 adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacaktır.

Sınav Konuları Ne Olacak?

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı için düzenlenecek sözlü ve uygulamalı sınavlar, başvuru sonuçlarının ilan edildiği gün duyurulacaktır. Sınav konuları, adayların başvurdukları pozisyonun teknik ve özel şartlarında belirtilen tüm konuları ve hususları kapsayacaktır.

Bu kapsamda, adaylar Programlama Dilleri, Yazılım Mimarisi, Veri tabanı Tasarımı ve Yönetim Sistemleri, Veri Bilimi, Büyük Veri Sistemleri, İşletim Sistemleri, Bilgi Güvenliği Sistemleri, Bilgisayar Ağları ve Güvenliği, Proje Yönetimi, İş Analizi ve Yazılım Yaşam Döngüsü gibi konularda değerlendirilecektir. Sınavlar, adayların uzmanlık alanlarına uygun olarak gerçekleştirilecek ve bu konular üzerindeki bilgi ve yeteneklerini ölçmek amacıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olan adaylar belirlenecektir.

Sınav Sonuçları Nereden Paylaşılacak?

Yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav sonuçları, Ticaret Bakanlığı’nın www.ticaret.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünde ilan edilecektir. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ilişkin bilgilere daha sonra Kariyer Kapısı üzerinden erişebileceklerdir. Herhangi bir yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Sınav sonucunda her bir pozisyon için belirlenen aday sayısı kadar yedek aday da belirlenebilecektir.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar veya sınava girme şartlarını taşımayan ancak sınava girip başarılı olan adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, Hizmet Sözleşmesi yapılmış ve göreve başlamış olsalar dahi sözleşmeleri iptal edilecektir. Bu durumda olan adaylar hakkında ilgili yasal işlemler gerçekleştirilecektir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz