SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Sağlık Bakanlığı 42.500 Yeni Sağlık Personeli Alımı Yapacak! Kadrolar Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı 42.500 Yeni Sağlık Personeli Alımı Yapacak! Kadrolar Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı farklı departmanlarda 42.500 yeni personel alımına ilişkin duyuru yaptı!

Yayınlanma:

Sağlık Bakanlığı, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi 42 bin 500 personel alımı yapacak. İkinci aşama Sağlık Bakanlığı alımları hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama yapılması bekleniyor.

Adaylar, Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında bilgi edinmek için araştırma yapmaya başladılar. Başvuru tarihleri ve 2023 Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS tercihleri tarihi gibi konular merak ediliyor. Son durum hakkında bilgi almak için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ile İlgili Detaylar

Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “85 bin personelin 42 bin 500’ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını da yakında gerçekleştireceğiz” açıklamasını yapmıştı. Bu alımlar kapsamında, 30 bin sözleşmeli sağlık personelinden 15 bin 537’si tıbbi sekreterlerden, 5 bin 831’i ise hemşirelerden oluştu.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Sağlık Bakanlığı farklı departmanlarda 42.500 yeni personel alımına ilişkin duyuru yaptı!

Ancak, ikinci personel alımı için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Alımlar hakkındaki güncel bilgilerin yetkililer tarafından açıklanması bekleniyor ve pek çok kişi bu gelişmeleri yakından takip ediyor. Sağlık Bakanlığı personel alımları ile ilgili en son haberleri almak için, haberlerimizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kontenjan Bilgileri

Sağlık Bakanlığı tarafından istihdamı gerçekleştirilecek olan 42.500 personel için kadro bilgileri açıklandı. Açıklanan bilgilere göre alımlar aşağıdaki sayılar kadar ilgili kadrolara gerçekleştirilecek!

  • 21.709 sağlık teknikeri
  • 10.900 sürekli işçi
  • 6.069 hemşire
  • 1.530 ebe
  • 1.194 sağlık lisansiyeri
  • 798 sağlık teknisyen

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz