SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » PTT 2023 Personel Alım Şartları ve Maaşları Belli Oldu! İşte PTT personeli olmak için şartlar!

PTT 2023 Personel Alım Şartları ve Maaşları Belli Oldu! İşte PTT personeli olmak için şartlar!

2023 yılında Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) personel alımı yapacak mı sorusu merak ediliyor. PTT, geçtiğimiz yıllarda; avukat, mühendis, gişe ve büro personeli, postacı, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi gibi kadrolar için alım yapmıştı.

Yayınlanma:

PTT 2023 personel alım şartları ve maaşları araştırılıyor. Henüz alımlar ile ilgili tüm detaylar belli olmazken, alım şartları belli oldu. PTT başvurularında taşınması gereken şartlar ve diğer merak edilenler haberimizde yer alıyor.

PTT Personel Alımları için Başvuru Süreci

PTT, personel alımları için başvuru yapmak isteyen adaylar için resmi internet sitesinde iş başvuru formu sunmaktadır. Alımlar genellikle iki aşamada gerçekleştirilmektedir. İlk aşama, yazılı sınavdır. Sınava başvurmak isteyen adaylar, ilgili Ankara’da belirlenen sınav ücretini belirtilen süre içinde yatırmalıdır.

Yazılı sınavı başarıyla tamamlayan adaylar, sözlü mülakata çağrılırlar. Sözlü mülakatta adayların genel yetenekleri, mesleki bilgileri ve kişilik özellikleri değerlendirilir. Her iki aşamayı da başarıyla tamamlayan adaylar, ilgili kadrolara yerleştirilirler.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
2023 yılında Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) personel alımı yapacak mı sorusu merak ediliyor. PTT, geçtiğimiz yıllarda; avukat, mühendis, gişe ve büro personeli, postacı, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi gibi kadrolar için alım yapmıştı.

PTT personel alımlarıyla ilgili tüm detaylı bilgiler, resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Adayların başvuru yapmadan önce bu bilgileri dikkatlice incelemeleri ve gereksinimleri karşıladıklarından emin olmaları önemlidir.

PTT Personel Alım Şartları Nelerdir?

PTT’nin personel alımı için adayların belirli genel ve özel şartları karşılamaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yılki alım şartları arasında;

  • Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28. maddesi kapsamında yer alanlar ve PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler dışında Türk vatandaşı olma,
  • 18 yaşını tamamlamış ve o yılın ocak ayının birinci gününde 36 yaşından büyük olmama,
  • Kamu haklarından yasaklı olmama,
  • Suç işlememiş olma,
  • Akıl hastalığı veya emekli olmama gibi kriterler yer almaktadır.

Ancak, güncel alım şartları henüz açıklanmamıştır ve adayların başvuruları yapmadan önce ilanda belirtilen şartları incelemeleri önemlidir. Başvuru şartlarına uymayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz