SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Işık Üniversitesi Son Başvuru Tarihi 3 Nisan Olan Öğretim Üyesi Başvurularını Başlattı! İşte Detaylar

Işık Üniversitesi Son Başvuru Tarihi 3 Nisan Olan Öğretim Üyesi Başvurularını Başlattı! İşte Detaylar

Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi 1 akademik personel alacak. Son başvuru tarihi 3 nisan 2023

Yayınlanma:

Işık Üniversitesi son başvuru tarihi 3 Nisan olan öğretim üyesi başvurularını başlattı. 1 öğretim üyesi alımı yapacak olan Işık Üniversitesi tarafından yapılan açıklama şöyle;

Üniversitemiz, ilgili yönetmelik ve yönergeler çerçevesinde, öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma kriterlerini sağlayan bir adayı profesör olarak atamayı planlamaktadır. Bu karar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na uygun olarak ve ilgili yönetmeliklerin ilgili maddelerine uygun olarak alınmıştır.

Başvurular için İstenen Belgeler

  1. İmzalı başvuru dilekçesi, ıslak veya e-imza ile yapılabilir.
  2. Özgeçmiş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) formatına uygun olarak hazırlanmalıdır ve yayınlar sınıflandırılmalıdır.
  3. Onaylı lisans ve lisansüstü diploma kopyaları, adayın sahip olduğu derecelere göre hazırlanmalıdır. Doçentlik ve Profesörlük için Doçentlik Belgesi de belgeleme gereklidir.
  4. Eğer adayın diplomaları yurtdışından alınmışsa, YÖK-ÜAK denklik belgeleri gereklidir.
  5. Adayın bilimsel faaliyetleri, makaleleri, bildirileri, yayınlarına yapılan atıflar, yönettiği projeler, aldığı ödüller, patentleri, sergilediği eserler gibi faaliyetleri içeren dosya hazırlanmalıdır.
  6. Adayın bildiği yabancı diller ve varsa geçerlilik belgeleri, özellikle İngilizce programlara başvuranlar için İngilizce ders verme yeterliliğini nasıl sağladıklarına dair belgeler gereklidir.
  7. Işık Üniversitesi web sayfasında yer alan “Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doldurulmuş EK-1 puan tablosu” da, adayın faaliyetlerini puanlamak için gereklidir. Bu puanlamaya esas bütün faaliyetler belgelenmelidir.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi 1 akademik personel alacak. Son başvuru tarihi 3 nisan 2023

Başvuru Şekli ve Diğer Detaylar

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için Işık Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin 9. Maddesinde belirtilen evraklar, 6 nüsha olarak hazırlanmalı ve başvuru dilekçelerine eklenerek ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğe bizzat teslim edilmelidir.

Başvurular gizli tutulacaktır ve belirtilen şartları taşımayan, süresi içinde yapılmayan veya internet üzerinden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliği onaylanmış olmalıdır.

Başvuru adresi şu şekildedir:

Işık Üniversitesi Meşrutiyet Mahallesi, Üniversite Sokak Dış Kapı No:2 Şile / İstanbul

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz