SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Gebze Teknik Üniversitesi 29 Sözleşmeli Personel Alacak

Gebze Teknik Üniversitesi 29 Sözleşmeli Personel Alacak

Gebze Teknik Üniversitesi 29 sözleşmeli personel alacağını duyurdu ve son başvuru tarihi 10 Nisan 2023 olarak belirlendi.

Yayınlanma:

Gebze Teknik Üniversitesi 29 sözleşmeli personel alacak. İşe alım süreci, üniversite rektörlüğü tarafından yapılacak sözlü sınavdaki başarı sırasına göre gerçekleştirilecek. Bakanlar Kurulu Kararı ile 1978 yılında yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar “a göre, sözleşmeli personel, ek 2. maddenin (c) fıkrasında belirtildiği üzere, sözlü sınavdaki başarı sırasına göre işe alınacaktır.

Başvuru ile İlgili Merak Edilenler

Kadrolara İlişkin Bilgiler

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Gebze Teknik Üniversitesi 29 sözleşmeli personel alacağını duyurdu ve son başvuru tarihi 10 Nisan 2023 olarak belirlendi.

Başvuru Şartları

İşe alım sürecinin karşılanması gereken birkaç genel şartı vardır. Öncelikle adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yapılacak arşiv araştırması sonucunda olumlu sonuç almış olmaları gerekmektedir. Adayların ayrıca, lisans mezunlarının KPSS P3, ön lisans mezunlarının KPSS P93 ve ortaöğretim mezunlarının KPSS P94 sınavlarına girmiş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde atamalarının iptal edileceğini unutmamaları önem arz etmektedir. Adaylar, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemezler. Üniversite, adayların atanmaya uygunluklarını sağlamak için sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgeleri sunmaları gerektiğini vurgulamıştır.

Başvuru Belgeleri

Gebze Teknik Üniversitesi 29 sözleşmeli personel iş ilanı için gerekli başvuru evraklarını açıkladı. İlgilenen adaylar başvuru formuna üniversitenin web sayfasından ulaşabilirler.

Üniversite, adaylardan özgeçmiş, 2022 KPSS Sonuç Belgesi, bir adet fotoğraf (başvuru formuna yapıştırılmak üzere) ve adli sicil belgesi talep ediyor. Adli sicil belgesi için e-Devlet’ten alınan QR kodlu belgeler kabul ediliyor. Ayrıca adayların Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Koruma ve Güvenlik Görevlisi için), Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet’ten alınan QR kodlu belgeler kabul edilmektedir), nüfus cüzdanı fotokopisi veya sureti (e-Devlet’ten alınan QR kodlu belgeler kabul edilmektedir) ve diploma veya mezuniyet belgesi (e-Devlet’ten alınan QR kodlu belgeler kabul edilmektedir) ibraz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca şoför ilanına başvuran adayların sürücü belgelerini, Aşçı, Bahçıvan ve Bakım/Onarım Hizmetleri için başvuran adayların ise Ustalık Belgesi/Sertifikası ibraz etmeleri gerekmektedir. Aşçı ilanına başvuran adayların hijyen sertifikası ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz