SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Erzurum Teknik Üniversitesi 28 Sözleşmeli Personel Alacak!

Erzurum Teknik Üniversitesi 28 Sözleşmeli Personel Alacak!

Erzurum Teknik Üniversitesi, Rektörlük ve bağlı birimlerinde görevlendirilmek üzere 28 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Yayınlanma:

Erzurum Teknik Üniversitesi 28 sözleşmeli personel alacak! Alım süreci halihazırda devam etmekte olup, son başvuru tarihi 31 Mart 2023’tür. Bu personelin alımında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacaktır. Üniversite bu personeli 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca istihdam edecektir.

Erzurum Teknik Üniversitesi, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi ve idari personel olmak üzere çeşitli pozisyonlar için personel alımı yapacak. Pozisyonlara uygun olabilmek için, başvuru sahiplerinin seçim sürecinde değerlendirilecek olan belirli şartları ve nitelikleri karşılamaları gerekmektedir. Üniversite yönetimi işe alım sürecinin şeffaf ve tarafsız olacağını vurgulamıştır.

Başvuru Şartları

Erzurum Teknik Üniversitesi 28 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu ve başvuru şartları hakkında bilgi verdi. Bu pozisyonlara başvurmak isteyen adayların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir:

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Erzurum Teknik Üniversitesi, Rektörlük ve bağlı birimlerinde görevlendirilmek üzere 28 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.
  • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
  • 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yapılacak olan Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunda olumlu olmaları gerekmektedir.
  • 2022-KPSS sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Lisans mezunlarının KPSS P3, ön lisans mezunlarının KPSS P93 ve ortaöğretim mezunlarının KPSS P94 puanına sahip olmaları gerekmektedir. 2022 KPSS (B) grubu sınavından ilgili puan türünden belirtilen puana sahip olmaları gerekmektedir.
  • Belirtilen puan türünden farklı bir puan türünden veya ilgili puan türünde belirtilen puanın altında bir puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Takvimi

Üniversiteden verilen bilgiye göre, ilan 17 Mart 2023 tarihinde yayımlandı ve başvuru süresi aynı gün başladı. Başvurular için son tarih 31 Mart 2023 olup, posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecek. Üniversite tarafından belirtilen pozisyonlara başvurmak isteyen adayların başvurularını https://erzurum.edu.tr/ web sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. Ancak üniversite, sürecin herhangi bir aşamasında ilanı iptal edebileceği ve şartlara uygun olmayan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı uyarısında da bulundu.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz