SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Personel Alımı » Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 177 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Alımlara ilişkin Detaylar Açıklandı!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 177 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Alımlara ilişkin Detaylar Açıklandı!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 177 Sözleşmeli Personel Alımı süreci ile ilgili detaylar açıkladı. İşte başvuruda bulunması gereken adayların dikkat etmesi gerekenler...

Yayınlanma:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 177 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlara ilişkin

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ve “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası” çerçevesinde, 2022 KPSS puan sıralamasına göre aşağıdaki pozisyonlarda toplam 177 (yüz yetmiş yedi) adet “Sözleşmeli Personel” alımı gerçekleştirilecektir.

Alınacak personeller Ankara ili ve ilçelerindeki; Çubuk, Şereflikoçhisar, Esenboğa, Cinnah, Bilkent, Etlik ve Ovacık yerleşkelerinde istihdam edilecektir.

İLGİLİ HABER Selçuk Üniversitesi, 93 Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 177 Sözleşmeli Personel Alımı süreci ile ilgili detaylar açıkladı. İşte başvuruda bulunması gereken adayların dikkat etmesi gerekenler...

Adayların başvuru yapabilmeleri için ilan edilen pozisyonlar için gerekli olan öğrenim şartlarını sağlamaları ve KPSS puan sıralamalarının yeterli düzeyde olmaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve başvuru süreci hakkında adaylar, üniversitenin resmi web sitesi üzerinden detaylı bilgi edinebilirler.

Başvuru için Bilinmesi Gerekenler

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından yapılan resmi açıklamada, adayların başvuru yapabilmeleri için belirlenen bazı genel şartlar açıkça belirtilmiştir. Bu şartlar şöyledir:

a) Başvurular sadece şahsen yapılacaktır ve posta/e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b) Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecektir.

c) Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde, her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

d) Kamu görevinden çıkarılanlar, çeşitli KHK’larla, başvuruda bulunamazlar.

e) Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığıyla ilgili herhangi bir engeli olmadığını sağlık raporuyla belgelemeleri gerekmektedir.

f) Atanma sırası kendisine gelen adayın işe başlamaktan vazgeçmesi durumunda, “Feragat Dilekçesi” doldurarak AYBÜ İlan Bilgi Sistemi’ne yüklemesi gerekmektedir.

g) İlgili üniversite, gerektiği durumlarda ilan metninde ve atama takviminde değişiklik yapma veya ilanı iptal etme hakkına sahiptir.

h) İlanda belirtilmeyen konularda genel mevzuat hükümleri uygulanacaktır.

j) Başvuru yapan adaylar, ilan metnindeki tüm şartları kabul etmiş sayılacaktır.

Kadrolara Başvurmak için Sağlanması Gereken Şartlar

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz