SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » YÖK Başkanı Erol Özvar Açıkladı: 3 Nisan İtibarıyla Devam Şartı Aranmaksızın Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Verilebilecek

YÖK Başkanı Erol Özvar Açıkladı: 3 Nisan İtibarıyla Devam Şartı Aranmaksızın Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim Verilebilecek

Yüz yüze eğitim ile ilgili beklenen açıklama geldi. Bakan Özvar'ın açıklamasına göre Hibrit Eğitim Sistemi'ne geçiş söz konusu. İşte o açıklama...

Yayınlanma:

Yüz yüze eğitim ile ilgili beklenen açıklama Bakan Erol Özvar’dan geldi. YÖK Başkanı Özvar; ”3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebilecek.”

Bu açıklamanın ardından bahar dönemindeki ara sınavların, uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrimiçi olarak yapılacak da söylendi. Yani isteyen öğrenciler okula gidecek ve devam şartı aranmayacak.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 akademik yılı bahar dönemine ilişkin Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Özvar, 3 Nisan’dan itibaren üniversitelerin isteyen öğrencilere devam zorunluluğu olmaksızın dersliklerde yüz yüze eğitim verebileceklerini açıkladı.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Yüz yüze eğitim ile ilgili beklenen açıklama geldi. Bakan Özvar'ın açıklamasına göre Hibrit Eğitim Sistemi'ne geçiş söz konusu. İşte o açıklama...

Özvar, “Uzaktan eğitimle ilgili 17 Şubat’ta karar almıştık. YÖK olarak 30 Mart itibariyle yeni kararlar aldık. Bu kararları alırken talepleri dikkate aldık. Depremden doğrudan etkilenen üniversitelerin durumlarını da tarttık. 3 Nisan 2023 tarihinden itibaren bahar döneminden itibaren uzaktan eğitimle birlikte devam zorunluluğu olmadan yüz yüze eğitim verme kararı aldık.” Özvar, isteyen öğrencilerin devam zorunluluğu olmadan yüz yüze eğitimden yararlanabileceğini açıkladı.

Bahar dönemindeki ara sınavlar hakkında da konuşan Özvar, “Şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesinden hareketle sınavlar uzaktan eğitim yöntemleriyle online olarak yapılabilecek” dedi.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz