SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Ücretli Öğretmenlere Kadro Verileceği İddialarına Cevap Geldi!

Ücretli Öğretmenlere Kadro Verileceği İddialarına Cevap Geldi!

Gazeteci Engin Pınarbaşlı, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda, Millî Eğitim Bakanlığı'nda ücretli öğretmen olarak görev yapanların kadroya alınacağını iddia etti.

Yayınlanma:

Ücretli öğretmenlere kadro verileceği iddialarına cevap geldi! Geçtiğimiz günlerde gazeteci Engin Pınarbaşlı, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda, Millî Eğitim Bakanlığı’nda ücretli öğretmen olarak görev yapanların kadroya alınacağını iddia etti. Eğitim Gücü Sendikası bu paylaşıma cevap vererek konuyla ilgili bilgilerin henüz netleşmediğini ve resmi bir açıklama yapılmadığını belirtti. Pınarbaşlı’nın paylaşımı sonrasında KPSS puanıyla atama bekleyen binlerce öğretmen, ücretli öğretmenlere kadro verilmesi durumunda tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler.

Eğitim Gücü Sendika Başkanı Bu Olaya Tepkisini Sosyal Medya Üzerinden Gösterdi

Binlerce öğretmenin sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getirmesinin ardından, Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Oğuz Özat da ücretli öğretmenlere kadro verilmesi iddialarına yanıt verdi. Özat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, KPSS puanıyla atanmayı bekleyen 700 bin öğretmen olduğunu ve ücretli öğretmenlerin atanması durumunun vicdani olmadığını belirtti.

Ayrıca, eğitim sisteminin son bir yıldır yapılan hatalı uygulamalar nedeniyle yeterince zarar gördüğünü ifade etti. Özat, bu iddiaların doğru olması durumunda, atamanın KPSS dışında olması ve mevzuata aykırı olması nedeniyle yasal engellerin bulunabileceğini ve Eğitim Gücü Sendikası olarak iptali için hukuki süreç başlatacaklarını belirtti. Ücretli Öğretmenlere Kadro

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz