SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Torba Yasada Ek 3600 Gösterge Talebi! Kapsam Dışı Bırakılan Meslek Grupları Düzenleme İstiyor!

Torba Yasada Ek 3600 Gösterge Talebi! Kapsam Dışı Bırakılan Meslek Grupları Düzenleme İstiyor!

15 Ocak 2023 tarihinden bu yana yürürlükte olan 3600 ek gösterge için kamu şefleri TBMM'ye gitti!

Yayınlanma:

Torba yasada ek 3600 gösterge talebi! 3600 ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak 2023 tarihinden bu yana yürürlükte. Ancak aralarında kamu şeflerinin de bulunduğu bazı meslek gruplarının düzenleme dışında bırakılması, kapsam dışında bırakılan gruplar arasında huzursuzluğa neden oldu. Unutulduklarını düşünen kamu şefleri, taleplerinin duyulması için konuyu TBMM’ye taşıdı.

Kamu Şefleri Platformu Başkan Yardımcısı Muzaffer Çağlar, dışlanan grup adına konuştu ve seçimlerden önce endişelerini siyasilere iletti. Çağlar’a göre, “3600 ek gösterge başlangıçta dört meslek grubu için planlanmıştı ancak kapsam genişletilerek bekçi, hemşire, ebe, müezzin gibi kamuda çalışanları da içine aldı. Ancak bunların amiri ve müdürü konumunda çalışan kamu şefleri bu kapsamın dışında tutularak mağduriyet duygusu yaratılmıştır.”

Kamu Şeflerinden Ek Madde Talebi

3600 ek gösterge düzenlemesi, kamu çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maaşlarının artırılmasını amaçlayan torba yasa kapsamında getirilmişti. Düzenleme, kapsama alınan meslek gruplarına önemli faydalar sağlayacak 3600 ek göstergeyi içeriyor. Kapsam dışı bırakılan kamu şefleri, kamu sektörünün ayrılmaz bir parçası oldukları ve denetleyici ve yönetici pozisyonlarda bulundukları için kendilerinin de düzenlemeye dahil edilmesi gerektiğine inanıyor. Kamu şefleri, 3600 ek gösterge düzenlemesinden dışlanmalarının gözden geçirilmesini ve düzenlemeye dahil edilmelerini talep ediyor. Sorumluluklarının ve görevlerinin yönetmelikte yer alanlardan daha az önemli olmadığını ve dışlanmalarının bir eşitsizlik ve adaletsizlik duygusu yarattığını savunuyorlar. Ayrıca politikacıların seslerini duyacaklarını ve endişelerini gidereceklerini umduklarını ifade etmişlerdir.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
15 Ocak 2023 tarihinden bu yana yürürlükte olan 3600 ek gösterge için kamu şefleri TBMM'ye gitti!

Kamu Şefleri Platformu Üyesinden Çağrı

Kamu şefleri, 3600 ek gösterge kapsamına kendilerinin de alınmasını sağlayacak ek bir maddenin torba yasaya eklenmesini talep ederek kaygılarını Meclis’e taşıdı. Grup adına konuşan Kamu Şefleri Platformu üyesi Ahmet Çeken, “Kamu şeflerinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için Meclis’te grup başkanvekilleri düzeyinde görüşmelerimizi yaptık. Destek talebinde bulunduk. Yakında Meclis’e sunulacak torba yasaya dahil edilmesini talep ediyoruz” dedi.

15 Ocak’ta yürürlüğe giren 3600 ek gösterge düzenlemesi kamu çalışanlarının çalışma koşullarını ve maaşlarını iyileştirmeyi amaçlıyor. Ancak kamu şeflerinin düzenlemenin dışında tutulması grup içinde huzursuzluğa neden oldu. Unutulduklarını belirten kamu şefleri mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz