SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Torba Yasa ile EYT Mağduriyeti Gündemde: Staj ve Çıraklık Dönemi İçin Seçim Dopingi

Torba Yasa ile EYT Mağduriyeti Gündemde: Staj ve Çıraklık Dönemi İçin Seçim Dopingi

EYT (Erken Emeklilik Hakkı) yasasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra Resmî Gazete ‘de yayımlanması, staj ve çıraklık gibi başka bir konuda da önemli gelişmelere neden oldu.

Yayınlanma:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Nisan ayına kadar açık kalması, EYT staj ve çıraklık mağdurlarına umut verdi. Özellikle torba yasasının meclis genel kuruluna sunulacak olması, EYT staj ve çıraklık mağdurlarını harekete geçirdi. Staj Mağdurları Derneği Bakanı Ferhat Salman, bu süreci vurgulayarak, “Sosyal medya ise sosyal meydan, mitingse miting, saha ise saha. Yasayı çıkarmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

EYT Staj ve Çıraklık Mağdurları, Kanunun İçerisinde Yer Almayı Bekliyor

Staj Mağdurları Derneği Başkanı Ferhat Salman, Bursa’da EYT staj ve çıraklık konusunda önemli bir basın toplantısı düzenlediklerini belirtti. Salman, bu toplantının dördüncü açıklama olduğunu ve EYT düzenlemesinin Meclis’ten geçtiğini, başvuruların başladığını ifade etti. Aynı zamanda EYT mağdurları olarak kendilerinin de bu yasadan faydalanmak istediklerini dile getiren Salman, “Biz 8 Eylül 1999 öncesi staj ve çıraklık mağdurları olarak her zaman bu konuyu dile getirdik. Yani EYT düzenlemesi içerisinde staj ve çıraklık mağdurlarının da unutulmaması gerekiyor. Bu konuyu birçok yayında dile getirdik” dedi.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
EYT (Erken Emeklilik Hakkı) yasasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra Resmî Gazete ‘de yayımlanması, staj ve çıraklık gibi başka bir konuda da önemli gelişmelere neden oldu.

Salman, “Cumhur ittifakı ve millet ittifakının, mağduriyetlerimizin giderileceği konusunda söz verdiğini hatırlatmak istiyorum. Ancak, EYT düzenlemesinin kanunlaştığı süre zarfında staj ve çıraklık mağdurları için somut bir çalışma yapılmadığını ve bu hakkın şu anda kendilerine verilmediğini gördük. Umarım yeni mağduriyetler olmadan EYT staj ve çıraklık mağduriyeti çözüme kavuşturulur” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz