SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Sınavlar » Ticaret Bakanlığı, Uzman Yardımcılığı Sınavının Detaylarını Paylaştı

Ticaret Bakanlığı, Uzman Yardımcılığı Sınavının Detaylarını Paylaştı

Ticaret Bakanlığı’nın uzman yardımcısı alacağı sınav iki aşamadan oluşacak.

Yayınlanma:

Sınav Nasıl Yapılacak?

Başvurulan pozisyon için düzenlenecek yazılı sınav, klasik bir yöntem olan iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. İlk oturumda adayların alan bilgisi ve genel ekonomi bilgisine yönelik sorular yer alacakken, ikinci oturum ise yabancı dil bilgisini ölçmek amacıyla yapılacaktır. Sınav sonuçları hesaplanırken, soruların ağırlıkları da dikkate alınacaktır. Buna göre, sonuç puanı %30 alan bilgisi, %30 genel ekonomi bilgisi ve %40 yabancı dil bilgisi şeklinde hesaplanacaktır. Bu şekilde, adayların farklı alanlardaki bilgi ve yeteneklerini değerlendirme fırsatı sağlanacak ve objektif bir sınav süreci yürütülecektir.

Sınav Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İLGİLİ HABER Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı İş Müfettişi Yardımcılığı Giriş Sınavı Tarihi Belirlendi
Ticaret Bakanlığı’nın uzman yardımcısı alacağı sınav iki aşamadan oluşacak.

Başvuruların kabul edileceği tarihler, 02.06.2023 ile 12.06.2023 arasında olup, son başvuru saati 17:00 olarak belirlenmiştir. Başvurular, dijital ortamda e-devlet (Ticaret Bakanlığı/Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Önemli bir husus olarak, posta yoluyla veya diğer yöntemlerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar, başvuruda bulunacakları bölümlerden sadece birisini seçebileceklerdir. Bu şekilde, başvuru sürecinin düzenli ve adil bir şekilde yürütülmesi hedeflenmektedir.

Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Yazılı sınav, 09.07.2023 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sınav yerleri ve saatleri, adayların sınav giriş belgelerinde belirtilmiş olacaktır. Adaylar, sınav saatinden en az bir saat önce sınav yerinde hazır bulunmalı ve yanlarında geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmalıdır.

Sözlü sınav da Ankara’da gerçekleştirilecektir. Sözlü sınavın tarihi ve yeri, yazılı sınav sonuçlarıyla birlikte Ticaret Bakanlığı’nın kurumsal internet sitesi olan www.ticaret.gov.tr üzerinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylar, sınavlarına ilişkin bilgilere daha sonra Kariyer Kapısı üzerinden erişebileceklerdir. Bu şekilde, adaylar sınav süreci hakkında güncel bilgilere kolayca ulaşabilecek ve gereken hazırlıkları yapabileceklerdir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz