SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayram edecek! Emekli ikramiyeleri belli oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayram edecek! Emekli ikramiyeleri belli oldu

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayram edecek! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu son açıklamaya göre emekli ikramiye ödemeleri önümüzdeki Ramazan bayramından önce artabilir.

Yayınlanma:

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayram edecek! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu son açıklamaya göre emekli ikramiye ödemeleri önümüzdeki Ramazan bayramından önce artabilir. En düşük emekli maaşı konusunda iyileştirme yapacağız açıklamasının ardından en düşük emekli maaşı aylığı 7 Bin 500 TL olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeledi. Şimdi sıra bayram ikramiyesine geldi.

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1100 TL bayram ikramiyesi alan emeklileri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli ikramiyelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Söz konusu açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi bayram edecek! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu son açıklamaya göre emekli ikramiye ödemeleri önümüzdeki Ramazan bayramından önce artabilir.

Biz çalışanlarımızı koruyoruz. Toplu sözleşmelerimiz bu konuda önemli bir mekanizma. İşçiler için mevzuatta böyle bir düzenleme yok, sosyal devlet sorumluluğuyla bunu yerine getirmek zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımız 5500 liraya çıkardığımız en düşük emekli maaşının günümüz şartlarında yetersiz olduğunu vurguladı. Ben de kendisine katılıyorum. Bununla ilgili alternatif çalışmalar yaptık. Daha 1 ay önce bunları açıklayacaktım ama bugün açıklıyorum. En düşük emekli maaşını artıracak alternatif modellerimiz var. Bunun yanında emeklilerin aldığı bayram ikramiyeleri var. Bunları değerlendirmek için çalışmalarımız var. Emeklilere rahat bir nefes aldıracak bir düzenleme üzerinde detaylı çalıştım. Deprem nedeniyle bu bir süre ertelendi ama bu hafta, en geç önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanımıza sunacağım. İnanıyorum ki onları daha rahat nefes aldıracak ve ekonomideki bugünkü yıkımdan koruyacak tekliflerimiz Cumhurbaşkanımız tarafından olumlu değerlendirilecektir. Bu çalışma tüm emeklilerin hayatında ciddi bir rahatlama sağlayacaktır.

Ramazan Bayramı ikramiye tarihi

Öte yandan vatandaşlar bu yıl 21-23 Nisan tarihleri arasında idrak edilecek olan Ramazan Bayramı için ikramiye tarihlerini araştırıyor. İkramiye ödemelerinin hesaplara ne zaman yatırılacağı henüz açıklanmadı. Ancak bayram günlerinden yaklaşık 1 hafta önce yatırılması bekleniyor.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz