SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Savcı Sayan milletvekilliği görevini bıraktı

Savcı Sayan milletvekilliği görevini bıraktı

Kamu görevlileri milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etmeleri gerekiyor. Bu bağlamda Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da görevinden istifa etti. Adalet ve Kalkınma Partili başkan sayan, Ağrı'dan yine AKP çatısı altında milletvekili adayı olacağ

Yayınlanma:

2023 seçimleri için tarih belirlendi. 14 Mayıs 2023 tarihinde geçekleştirilecek olan seçimler için partiler aday adaylığı başvurularını almaya başladı. 2 aydan daha az bir süre kala seçim sürecinin başlamasıyla, milletvekili aday adayı olacak kamu görevlilerinin de istifa dönemi sona erdi. Milletvekili adaylığı için istifa eden kamu görevlileri arasında oldukça ilgi çeken isimler de yer alıyor.

Savcı Sayan Belediye Başkanlığından İstifa Etti

2019 yerel seçimlerinde Ağrı Belediye Başkanlığına seçilen Savcı Sayan, Türkiye’de siyasetin önemli isimlerinden biri. 2023 seçimlerinde aday adayı olacağı için belediye başkanlığı görevinden istifa ettiği öğrenilen Savcı Sayan konuya dair bir açıklamada bulundu.

Sayan’ın bizzat yaptığı açıklamaya göre, Savcı Sayan belediye başkanı seçildiği Ağrı ilinden Adalet ve Kalkınma Partisi’nden millet vekili adayı olabilmek için belediye başkanlığından istifa etti. Sayan bu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla aldığını söyledi.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Kamu görevlileri milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etmeleri gerekiyor. Bu bağlamda Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan da görevinden istifa etti. Adalet ve Kalkınma Partili başkan sayan, Ağrı'dan yine AKP çatısı altında milletvekili adayı olacağ

İçinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik ortam göz önünde bulundurulduğunda oldukça kritik bir seçim süreci vatandaşlarımızı bekliyor. Siyasi partiler de söz konusu seçimlerde en fazla oyu alabilmek için bazı stratejik adımlar atıyor. Sayan’ın yaptığı açıklamaya göre, kendisinin belediye başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili adayı olması da bu stratejik adımlardan biri.

Savcı Sayan, 2019 yerel seçimlerinde Ağrı’da rakipleri karşısında ciddi bir farkla galip gelmişti. Son yerel seçimlerde Ağrı’da Savcı Sayan’ın en yakın rakibi HDP adayı Abdurrahman Doğar 17 bin 240 oyla yüzde 37,13 oy alırken, Savcı Sayan ise 25 bin 799 oyla yüzde 55,57 oy almış ve 8 bin 559’luk bir farkla belediye başkanı seçilmişti.

Savcı Sayan’ın açıklamasına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayan’ın 2019 yerel seçimlerinde gösterdiği başarıyı millet vekili seçimlerinde de kullanmak istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mecliste olmalıyız talimatıyla görevinden istifa ettiğini söyleyen Sayan, Ağrı’yı Savcı bey ile kazandık şeklinde itirazlar da aldığını söyledi.

Savcı Sayan, artık siyasi hayatını ulusal düzeyde devam ettirmek istediğini söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilliği teklifini kabul ettiğini ifade etti.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz