SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » İşçi Alımı » Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alacağını Duyurdu! İşte Detaylar…

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alacağını Duyurdu! İşte Detaylar…

Sağlık Bakanlığı, 10.900 İşçi Alacak. Son başvuru tarihi 27 mart 2023

Yayınlanma:

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alacağını duyurdu! Alımlar, Taşra Teşkilatı Hizmet Birimi için gerçekleştirilecek. Alımlarla ilgili merak edilen detaylar şöyle…

Bakanlık taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 10.900 sürekli işçi alımı yapılacaktır. Bu işçi alımı için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır.

Adayların, başvuru işlemlerini tamamlamadan önce ilan metninde belirtilen açıklamalar ve başvuru şartlarını dikkatlice okumaları gerekmektedir. İlan edilen kadrolara müracaat yapabilmek için belirtilen şartları taşımak zorunludur. Adayların beyanlarının doğruluğu kendilerine aittir ve yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunan adayların yerleştirmeden doğan hakları kaybedilecektir.

İLGİLİ HABER Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Sürekli İşçi Alımı: İstihdam Fırsatı!
Sağlık Bakanlığı, 10.900 İşçi Alacak. Son başvuru tarihi 27 mart 2023

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımına İlişkin Merak Edilenler

06.02.2023 tarihinde yaşanan depremler sebebiyle adres değişikliği yapanlar, İŞKUR üzerinden başvuru yapamadıklarında e-devlet üzerinden “Tarihçeli Adres Bilgileri Raporu” alarak İŞKUR İş Arayan-NVİ Değişim Bilgisi Ekleme ekranına kaydını yaparak, ikamet ettiği yerdeki taleplerine başvuru yapabileceklerdir.

Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapabilir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların, ilan edilen kadrolara müracaat yapmaları mümkün değildir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10. maddesi uyarınca, öncelikliler de dahil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmadan noter kurası ile belirlenecektir.

Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

Başvuru Şartları

  1. Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
  2. Başvuru tarihi itibarıyla 22/03/1983 tarihinden sonra doğmuş olmak ve 40 yaşını doldurmamış olmak.
  3. Başvurulan meslekte belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) mezun olmak ve istenilen diğer belgeleri son başvuru tarihine kadar tamamlamak.
  4. Devamlı olarak işi yapmaya engel olacak bir akıl hastalığına sahip olmamak ve bunu belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
  5. Öncelik hakkına sahip olan adaylar için belirlenen öncelikli durumu gösterir belgelere sahip olmak, bu durumlar 5. maddenin birinci fıkrasında belirtilmiştir.
  6. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince yapılan arşiv araştırması sonucunda, atanma işlemi için herhangi bir engel bulunmamak.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz