Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Alım İlanı Açtı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Alım İlanı Açtı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, 1 sözleşmeli personel alacağını açıkladı.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak adaylar, başvuruları e-Devlet ya da Kariyer Kapısı platformu üzerinden online bir şekilde gerçekleştirecek. Başvuruların elektronik ortamda yapılması, adaylara daha hızlı ve pratik bir başvuru süreci sunmaktadır.

Başvuru tarhileri 21 Haziran ile 05 Temmuz tarihleri olarak belirlendi. Adayların bu tarihler içerisinde başvurularını yapması gerekiyor. Bu süre içinde adaylar, ilgili web sitelerine giriş yaparak başvurularını tamamlayabileceklerdir.

İnternet üzerinden yapılan başvurular, kolaylık sağlaması ve zaman tasarrufu sunması bakımından tercih edilmektedir. Başvuru sürecinde adayların dikkat etmeleri gereken süreleri ve doğru bilgileri girmeleri önemlidir. Başvuruların belirtilen süre içinde tamamlanması ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

Başvurular Nasıl Değerlendirilecek?

1. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, KPSS puanlarının yüzde yetmişi ile yabancı dil puanlarının yüzde otuzunu dikkate alarak sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puandan başlayarak ilan edilen pozisyon sayısının on katına kadar aday sınava çağrılacaktır. Eşit puana sahip birden fazla aday bulunması durumunda, tüm adaylar sınava kabul edilecektir. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanı varsayılan olarak 70 olarak kabul edilecektir.

2. Adaylar, yayımlanan pozisyonlar arasından sadece bir tanesini seçebilir.

3. Başvuruların eksik veya yetersiz bilgi içermesi durumunda başvurular kabul edilmeyecektir.

4. Başvurular değerlendirildikten sonra başkanlığın internet adresinden yayımlanacak. Adaylara ayrıca herhangi bir tebligat gönderimi yapılmayacak.

5. Başvuruların değerlendirilmesine yapılacak herhangi bir itiraz 3 iş günü içerisinde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde, itirazlar geçerli sayılmayacak. Süresinde yapılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır. İtirazlar, 2 iş günü içinde değerlendirilerek sonuçlandırılacak ve ilgililere yazılı olarak bildirim yapılacaktır. İtirazlar sonucunda listelerde değişiklik olması halinde güncellenen listeler Başkanlık internet sitesinden duyurulacaktır. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.


Önceki ve Sonraki Haberler