SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru: Yeni Gelişmeler ve Bilgilendirme

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru: Yeni Gelişmeler ve Bilgilendirme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bir yazıyla, önemli bir duyuru yapıldı.

Yayınlanma:

Cumhurbaşkanı Seçiminin İkinci Oylaması Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

28 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanı Seçiminin İkinci Oylaması gerçekleştirilecektir. Bu seçim süreci, eğitim kurumlarının normal işleyişini etkileyecek ve öğrencilerin oy kullanmalarını sağlamak amacıyla bazı düzenlemeler gerekmektedir. Oy sayım işlemlerinin geç saatlere kadar sürmesi nedeniyle, eğitim kurumlarının aynı gün içinde eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Bu sebeple, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm eğitim kurumları, 29 Mayıs 2023 Pazartesi gününü tatil ilan etmiştir. Bu karar, öğrencilerin ve öğretmenlerin seçim sürecinin tamamlanmasına ve okulların düzenlenmesine zaman ayırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin ve velilerin planlarını yapabilmeleri için önceden duyurulmuş bir tatil günü olması da önemli bir avantajdır.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bir yazıyla, önemli bir duyuru yapıldı.

Bununla birlikte, söz konusu yazıda ek derslerin ödenmesiyle ilgili bir düzenleme de yer almaktadır. Adalet Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenlere, Pazartesi günü tatil edilen bu gün için yapılacak olan ek derslerin ücretleri ödenecektir. Bu adım, öğretmenlerin emeklerinin karşılığını almalarını ve motivasyonlarının yüksek tutulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Yönetici ve Öğretmenlere Seçim Tatilinde Yapılan Görevlerin Ödeneceğini Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere ilişkin önemli bir düzenleme “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme” bölümünde yer almaktadır. Bu düzenleme, “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 2. maddeyle açıklanmıştır.

Bu hüküm çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Seçiminin İkinci Oylaması nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edilmesi durumunda, üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış kabul edileceklerdir. Bu şekilde, seçim nedeniyle eğitim faaliyetlerinin yapılamadığı günlerde, yönetici ve öğretmenlerin emekleri ve katkıları dikkate alınacak ve hak ettikleri ödemeleri almaları sağlanacaktır.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz