SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Her Okulda 100 Öğrenciye Bir Rehber Öğretmen Atanmasını Planlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Her Okulda 100 Öğrenciye Bir Rehber Öğretmen Atanmasını Planlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100 öğrenci barındıran her okulda bir rehber öğretmenin zorunlu hale getirileceğini duyurdu.

Yayınlanma:

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, rehber öğretmen adaylarına müjde verdiğini duyurdu.

Bakan Özer, “Herhangi bir seviyede, 100 öğrencisi olan tüm okullarda bir rehber öğretmenin zorunlu hale gelmesi için çalışmalara başlıyoruz. Öğrencilerimizin psikolojik sağlığını desteklemek için okullarımızda sürekli olarak rehberlik hizmetlerini sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında fikri mülkiyet ve sınai haklar çalışmalarının sonuçlarını paylaştı. Bakan Özer, yazılı açıklamasında, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öğrenci ve öğretmenlerin yaratıcı çalışmalarının arttığını ve patent, faydalı model, marka ve tasarım başvuru sayılarının 21 bin 34’e, tescil sayılarının ise 3 bin 96’ya ulaştığını belirtti.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100 öğrenci barındıran her okulda bir rehber öğretmenin zorunlu hale getirileceğini duyurdu.

Özer, bu çalışmaların, öğrencilerin ve öğretmenlerin fikri ve sınai mülkiyet haklarını korumak ve okullarda bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla hızla ilerlediğini vurguladı.

Mesleki Eğitimde Fikri Mülkiyet ve Ticarileşme Alanında Büyük Atılım: Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Başvurularında Önemli Artış

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitimde yapılan Ar-Ge çalışmaları ve sektörle yapılan iş birliği sayesinde meslek liselerinde patent, faydalı model, marka, tasarım tescili ve ticarileşme konularında önemli ilerlemeler kaydedildiğini duyurdu.

Özer’in yaptığı açıklamada, ülkelerin kalkınması için patent, faydalı model, marka ve tasarım gibi fikri mülkiyet unsurlarının yaygınlaşmasının önemine vurgu yapıldı.

Özer, açıklamasında şunları belirtti: “Mesleki ve teknik eğitim alanındaki çalışmalarımız sonucunda, fikri ve sınai mülkiyet kültürünün yaygınlaşmasına yönelik adımlar attık. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımızın başvuruları sonucunda, toplamda 21.034 başvuru gerçekleştirildi. Tescil sayımız ise 3.096’ya yükselerek büyük bir artış sağlandı. Bu kapsamda 633 patent, 1.150 faydalı model, 17.940 tasarım ve 1.311 marka başvurusu yapıldı. Bu başvurulardan 27 patent, 60 faydalı model, 2.532 tasarım ve 477 marka olmak üzere toplamda 3.096 tescil alındı.”

Ayrıca, Özer ticarileşme sürecini tamamlayan 184 ürünün olduğunu ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarının döner sermayesine 200 milyon TL’nin üzerinde gelir sağlandığını da belirtti

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz