SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Kariyer » Milletvekili olmak isteyen kamu görevlileri birer birer istifa etti

Milletvekili olmak isteyen kamu görevlileri birer birer istifa etti

Türkiye tarihinin en ciddi seçim süreçlerinden birine resmen girdi. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte milletvekili seçimleri de 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Milletvekili aday adayı olacak kamu görevlileri için istifa süreci sona erdi. Aday o

Yayınlanma:

Türkiye 14 Mayıs Pazar günü sandığa gidecek. Dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi ortam göz önünde bulundurulduğunda gerçekleştirilecek olan tarihi seçimle hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimleri birlikte yapılacak. Seçim kanununa göre milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin tarafsızlık ilkesi gereği, aday adaylığına başvurmadan önce görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.

Kamu görevlilerinin aday adaylığı başvurusu yapabilmeleri için istifa etmeleri adına tanınan süre sona erdi. Kamu görevi yürütürken milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden isimler de böylelikle netleşti. İstifa dilekçesini sunarak görevi bırakan isimler arasında bazı isimler oldukça dikkat çekti.

Hatay Valisi İstifa Etti

Kahramanmaraş merkezli deprem Türkiye’de asrın felaketine neden oldu. Depremden en çok etkilenen ve en büyük yıkımın yaşandığı şehrimiz ise Hatay oldu. Deprem sonrasında gerek arama kurtarma çalışmaları, gerekse sonrasında yardım çalışmaları sırasında yaşananlar ise büyük eleştirilere neden oldu.

İLGİLİ HABER Sağlık Çalışanları Memur Mu?
Türkiye tarihinin en ciddi seçim süreçlerinden birine resmen girdi. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte milletvekili seçimleri de 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Milletvekili aday adayı olacak kamu görevlileri için istifa süreci sona erdi. Aday o

Depremin üzerinden geçen zamana karşın bazı vatandaşların barınma sıkıntısı çektiği, bazı bölgelerde ise içme suyu sıkıntısı yaşandığına dair haberler gelmeye devam ediyor. Kimileri yaşanan aksaklıklarda sorumluluğu bulunan yetkililerin istifa etmesi gerektiğini dile getiriyor.

Depremin en şiddetli şekilde vurduğu ve büyük bir yıkım yaşanan Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın istifa ettiği ajanslar tarafından son dakika haberi olarak duyuruldu. İstifanın nedeni ilk başta deprem felaketi olarak değerlendirilse de daha sonra gerçek anlaşıldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan, 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde aday olabilmek adına görevinden istifa etti. Sivaslı olan Rahmi Doğan, memleketinden milletvekili aday adayı olacağını bizzat duyurdu.

28. Dönem Milletvekili Adayı olabilmek için görevinden istifa eden kamu görevlileri arasında bir de bakan yardımcısı bulunuyor. İstifa eden en üst düzey kamu görevlisi olarak dikkat çeken o isim, daha önce 25 ve 26. dönemde AK Parti Bilecik Milletvekilli olan, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir. Erdemir, 28. dönemde yeniden milletvekili olmak için aday adayı olacak.

İstifa eden kamu görevlileri arasında doktor, belediye başkanı, öğretmen, vali yardımcısı, çeşitli kurumlarda görev yapan daire başkanları, şube müdürleri, kaymakamlar gibi bir çok makam sahibi isim bulunuyor.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz