RTE Üniversitesi 33 Sözleşmeli Personel Alacak!

RTE Üniversitesi 33 Sözleşmeli Personel Alacak!

RTE Üniversitesi 33 sözleşmeli personel alacak! Üniversite, en az lise mezunu adayları değerlendirecek ve başvuranların 60 KPSS Puanı almış olmaları gerekiyor.

RTE Üniversitesi, eksik personel ihtiyacını karşılamak amacıyla, Resmî Gazete 'de 11 Nisan 2023 tarihinde yayımlanan ilan ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B fıkrası kapsamında sözleşmeli personel alımı yapacak. İlana göre, üniversite bünyesinde çeşitli pozisyonlar için alım yapılacak ve başvurular belirlenen tarihler arasında alınacaktır. Adayların ilgili pozisyonlar için gerekli nitelikleri sağlaması ve başvuru sürecine uygun olarak işlem yapması gerekmektedir. Başvuru şartları ve detayları haberimizde...

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar ve Başvuru Süresi

Personel kadroları şu şekildedir; 1 Koruma ve güvenlik görevlisi, 10 büro personeli, 1 gemi adamı (usta gemici), 4 sağlık teknikeri, 15 destek personeli yani (temizlik görevlisi), 1 teknisyen, 1 teknikeri bünyesinde istihdam ettirecektir.

Üniversite, personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular bugün itibariyle 11 Nisan 2023 tarihinden itibaren açık olacak ve son başvuru tarihi 24 Nisan 2023 olarak belirlendi. Adaylar, en geç 24 Nisan 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

rte-universitesi-personel1.png

rte-universitesi-personel2.png

Başvuru İçin Aranan Özel Şartlar Nelerdir?

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı yapacak. Adaylardan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen niteliklere uygun olmaları istenecek. Bu nitelikler arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum olmama, görevi yapmasına engel olabilecek herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmama, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilme, herhangi bir suç hükümlülüğü olmama ve erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilgisi olmama gibi şartlar yer alıyor. Başvuru yapacak adayların bu şartları taşımaları gerekiyor.

2022 KPSS için adayların, Lise mezunları için P94, Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almaları gerekiyor. Ayrıca, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları şartı da aranacak.

rte-universitesi-personel3.pngrte-universitesi-personel4.png

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler