SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Kariyer » İzmir Bakırçay Üniversitesi 18 Sözleşmeli Personel Alacak!

İzmir Bakırçay Üniversitesi 18 Sözleşmeli Personel Alacak!

İzmir Bakırçay Üniversitesi 18 sözleşmeli personel alacak. Son başvuru tarihi 11 Nisan 2023

Yayınlanma:

İzmir Bakırçay Üniversitesi 18 sözleşmeli personel alacak! Alımlar için son başvuru tarihi 11 Nisan olarak belirlendi. Kurum alımlarla ilişkin adaylara şu açıklamayı yaptı:

Üniversitemiz Rektörlüğü ve bağlı birimleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesi (B) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere özel bütçeden finanse edilecek sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Bu alımda, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2. maddesi (b) fıkrası gereği, yazılı veya sözlü sınav yapılmayacak ve adayların KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacaktır.

İLGİLİ HABER Sağlık Çalışanları Memur Mu?
İzmir Bakırçay Üniversitesi 18 sözleşmeli personel alacak. Son başvuru tarihi 11 Nisan 2023

İlgili Pozisyonlara Başvurmak için Taşınması Gereken Şartlar

İzmir Bakırçay Üniversitesi tarafından açılan kadrolara başvurmak isteyen adaylar; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

Ayrıca, sözleşmeli pozisyonlara başvurabilmek için 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından birine girmiş ve en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Adayların herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları ve 35 yaşını geçmemiş olmaları da gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereği yapılan araştırmaların olumlu sonuçlanması da gereklidir. Sözleşmeli olarak istihdam edilenlerin hizmet sözleşmelerinin feshedilmesi veya tek taraflı feshetmeleri durumunda ise, fesih tarihinden itibaren bir yıl boyunca sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Adayların gerekli belge ve sertifikaların geçerlilik süresinin dolmamış olması, üzerinde yanıltıcı bilgi eksikliği bulunmaması ve ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten önce sahip olmaları gerekmektedir. Son olarak, çeşitli Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak da şartlar arasında yer almaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler

 1. Başvuru Formu: Üniversitenin internet sayfasından temin edilecek, fotoğraflı ve imzalı olmalıdır.
 2. T.C. Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdan Sureti: e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.
 3. Diplomanın önlü arkalı fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi: e-Devlet çıktısı kabul edilecek olup, sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.
 4. 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi: sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.
 5. İkametgah Belgesi: e-Devletten alınacaktır.
 6. Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için): e-Devletten alınabilir.
 7. Adli Sicil Kaydı: e-Devletten son bir ay içinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir. Belgenin kurum türünün “RESMİ” belgenin neden verileceği “DEVLET MEMURİYETİ” seçilerek alınması gerekmektedir.
 8. Boy/Kilo Gösterir Belge: Herhangi bir sağlık kuruluşundan alınacaktır. Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuran adaylardan istenecektir.
 9. Özel Koşul Belgesi: Varsa nitelikler bölümünde istenilen alanlarda çalıştığını gösterir, çalışma/görev belgeleri veya sertifikalar.
 10. Detaylı Hizmet Dökümü: e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalı. https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu
 11. Resmi veya özel sağlık kurumlarından alınmış durum bildirir sağlık kurulu raporu: Tüm pozisyonlar için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı olmadığına ilişkin. Bu belge sonuçlar açıklandıktan sonra sıralamaya girip yerleşme hakkı kazanan adaylardan istenecektir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz