Ücretli öğretmenlerin kadrolu olması TBMM’den onay bekliyor

Ücretli öğretmenlerin kadrolu olması TBMM’den onay bekliyor

Ücretli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi konusu son dönemlerde gündemden düşmüyor. Konuyla ilgili bir çağrı da Siirt Milletvekili Meral Danış tarafından yapıldı. Meclis gündemine getirilen ücretli öğretmenlerin kadrolu olması TBMM'den onay bekliyor.

Siirt Milletvekili Meral Danış, en az 5 yıl boyunca ücretli öğretmen olarak çalışanların kadrolu atanmalarının yapılmasını TBMM'de gündeme getirdi. Meral Danış, bu konuda son günlerde artan tartışmaları dikkate alarak yaptığı açıklamada, ücretli öğretmenlerin emeklerinin karşılığını almaları gerektiğini belirtti.

5 yıl ücretli öğretmen olarak çalışanların kadrolu olması TBMM’nin gündeminde

Siirt Milletvekili Meral Danış, ücretli öğretmenlerin maruz kaldığı ayrımcılığı ve hak kayıplarını gündeme taşıdı. Meral Danış, öğretmenlere gelen telefonlar, mailler ve şikayetlerle birlikte, en az 5 yıl süreyle ücretli öğretmen olarak çalışanların haklarının gasp edildiğine dikkat çekti.

Konuşmasında, eğitim fakültesi mezunu ve 5 yıl ücretli öğretmen olarak çalışanların, görev yaptıkları okullarda kadrolu öğretmen olarak devam etme haklarının verilmesi gerektiğini belirten Meral Danış, bu hak gaspının bir an önce son bulması gerektiğini ifade etti.

Ücretli öğretmenlerin emeklerinin karşılığını almaları gerektiğinin altını çizen Siirt Milletvekili Meral Danış, bu öğretmenlerin kadrolu olarak atanmalarıyla birlikte, mesleki haklarının da güvence altına alınması gerektiğine vurgu yaptı. Konuyla ilgili yapılan çalışmalar ve olası gelişmeler, öğretmenlerin beklentileri doğrultusunda yakından takip ediliyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler