Dolar kuru tahmini tir tir titretti! 15 Mayıs’ta 1 Dolar o rakama gelecek

Dolar kuru tahmini tir tir titretti! 15 Mayıs’ta 1 Dolar o rakama gelecek

Seçim öncesi Dolar kuru tahminleri titretti. 21 TL'ye dayanan Dolar TL bir 15 Mayıs'ta bakın ne kadar olacak. Ekonomist Ali Ağaoğlu elinde dolar olanları dolar borcu olanları uyardı.

Yaklaşan genel seçimler öncesinde dolar TL kuru 21 liraya kadar dayandı. Bir yandan seçim öncesi bu artış dikkat çekerken bir yandan da seçim sonrasında dolar ne kadar olacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ünlü Ekonomist Ali Ağaoğlu, seçim sonrası dolar kuruna ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yapsın. Elinde doları olanları ve dolar borcu olanları uyaran Ağaoğlu, seçimden hemen sonra ciddi bir sorunun ortaya çıkacağını söyledi. Dolar bozdu olanlar bir an önce kapatsın. Çünkü seçim sonrası 1 dolar bakın ne kadar olacak.

14 Mayıs'ta yapılacak kritik seçimler öncesinde döviz kurlarındaki Yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Hem Dolar TL hem de Euro TL rekor üstüne rekor kırarken korkutan yükselişle ilgili Ekonomist Ali Ağaoğlu'ndan çok önemli açıklamalar geldi. Dolar kurunda bunların İyi günler olduğunu belirten Ağaoğlu, seçim sonrası 1 dolar için öyle bir rakam verdi ki duyanın ağzı açık kaldı. Elinde doları olanlar saklasın dolar borcu olanlar hemen kapatsın. Çünkü seçim sonrası Dolar kuru rekor kıracak.

secim-sonrasi-dolar-ne-olur-1.jpg

1 DOLAR 50 TL OLACAK

Türkiye 14 Mayıs'ta sandık boşuna gitmeye hazırlanıyor. Ancak seçim öncesi piyasalarda yukarı yönlü bir hareketlilik söz konusu. Döviz kurları rekor konusunda adeta birbiriyle yarış haline girdi. Seçim öncesi güvensiz piyasa havası nedeniyle yatırımcılar Tedirgin olurken Ekonomist Ali Ağaoğlu'ndan çarpıcı Dolar kuru açıklamaları geldi. Seçimden sonra 1 doların 50 TL olacağı iddiaları üzerine konuşan Ağaoğlu, çok büyük bir sorunun Türkiye'yi beklediğini dile getirdi.

SEÇİM SONRASI DOLAR NE OLACAK?

Ali Ağaoğlu, seçimde bir şeylerin değişmemesi halinde Türkiye'yi çok sıkıntılı günlerin beklediğini belirtirken ödeme sistemlerinde de büyük aksaklıklar yaşanacağını söyledi. Döviz kuru ve Faizin yükselmesi konusunda da konuşan Ağaoğlu, gelecek yönetime göre hız ve miktarın fark edeceğini söyledi.

Seçim sonrası doların ne kadar olacağı sorularına da yanıt veren Ağaoğlu, 35-40 TL ile ilgili konuştu. Ağaoğlu açıklamasında “Bunların çoğu beklenti de değil, işkembe-i kübradan atılan rakamlar diyeyim" yanıtını verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler