Bu sabah bomba müjde geldi! Memura ara zam ve refah payı açıklandı

Bu sabah bomba müjde geldi! Memura ara zam ve refah payı açıklandı

Milyonlarca memura bu sabah müjdeli haber geldi. Memur maaşlarını ara zam ve refah Payı belli oldu. En düşük memur maaşı da açıklandı. Milyonlarca memur ve memur emeklisi sevinçten havalara uçacak.

Memura ara zam son dakika! Heyecanla beklenen zam oranları netleşmeye başladı. Bu sabah milyonlarca memura güzel haber verildi. Memur maaşlarına ek zam geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Aklındaki zam oranlarını açıkladı. Hükümet ve sendikalar arasında yapılacak görüşmelerle ara zam kararı ortaya çıkacak. Memur maaşlarına yapılacak olan enflasyon zammına refah payı da eklenecek. Peki, memur maaşlarına ne kadar zam geliyor? Memura ara zam ne zaman yapılacak? Son dakika memur maaş zammı ve detaylar haberimizde…

Seçim öncesi en düşük emekli maaşına 2.000 TL tutarında zam yapılması sonrası memur ve memur emeklisi de beklenti içine girmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde Memur Sen genel kurulunda yaptığı açıklamada memur maaşlarına zammın Temmuz ayında geleceğini duyurmuştu. En düşük memur maaşı ve memura ara Zam konusunda detaylarda ortaya çıktı. Memurlar bu habere çok sevinecek. Çünkü maaşlara rekor zam geliyor. Peki memur maaş zammı ne kadar olacak? En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

memura-ara-zam-1.jpg

MEMUR MAAŞ ZAMMI İÇİN 4 AYLIK VERİ BELLİ OLDU

6 milyona yakın kamu çalışanı ve memur emeklisini yakından ilgilendiren enflasyon verileri açıklanmaya devam ediyor. Enflasyon ocak ayında 6.95, Şubat ayında 3.15, Mart ayında 2.29 ve nisan ayında ise 2.39 olarak açıklandı. Bu veriler memur maaş zammı için oldukça önemli. Çünkü memur maaşlarına 6 aylık enflasyon farkı doğrultusunda zam yapılacak. Aynı zamanda memur emeklisi de 6 aylık enflasyon farkı alacak. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda şu anda 4 aylık enflasyon verisi %13.08 olarak belirlendi. Ancak Merkez Bankası piyasa katılımcı anketine göre 6 aylık Enflasyonun %20 olması bekleniyor. Memur ve memur emeklisine enflasyon farkı olarak bu oranda zam yapılacağı tahmin edilirken aynı zamanda refah Payı ile birlikte zam oranının %30'a kadar yükseleceği düşünülüyor.

memura-ara-zam-2.jpg

ARA ZAM TEMMUZ AYINDA YAPILACAK

Memur ve memur emeklisi maaş zammı için temmuz ayını bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda net konuştu. Seçim öncesi ara zam bekleyen memur ve memur emeklisi için maaş zammının temmuz ayında olacağı açıklandı. Yani Maaşlar Temmuz ayında artıyor. Milyonlarca memur ve memur emeklisine 6 aylık enflasyon doğrultusunda enflasyon farkı verilmesi beklenirken aynı zamanda refah payının da maaşlara ekleneceği tahmin ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler