Asgari ücret zammında BOMBA gelişme! Uzman isim duyurdu: Asgari ücret 12.500 TL

Asgari ücret zammında BOMBA gelişme! Uzman isim duyurdu: Asgari ücret 12.500 TL

Asgari ücretliye ara zam son dakika… SGK uzmanı temmuzdaki asgari ücrete açıkladı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun yeni asgari ücretin 12.500 TL olacağını iddia etti.

7 milyon asgari ücretle çalışanın Müjdeli haberi Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun verdi. Merakla beklenen asgari ücret rakamları açıklandı. Asgari ücrete Okkalı zam geliyor hem de yakın tarihte. 2 ay sonra asgari ücret artacak. Üstelik Temmuz'da yapılacak zam sonrası yeni asgari ücret bile belli. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun Temmuz ayında Asgari ücretin 12.500 TL olacağını açıkladı.

Asgari ücret zammı yaklaşan genel seçimler öncesinde gündemden düşmüyor. Her geçen gün asgari ücrete ara Zam konusunda yeni bir iddiada ortaya atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada asgari ücret zammı için temmuz ayını işaret etmiş ve ara zam böylece kesinleşmişti. Ancak 14 Mayıs'ta yapılacak olan genel seçimler sonrası hükümet değişirse asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Bir yandan asgari ücrete ara zam olacak mı olmayacak mı soruları devam ederken bir yandan da asgari ücrete ne kadar zam gelecek sorusuna yanıt aranıyor.

asgari-ucret-zammi-1.jpg

SGK UZMANI YENİ ASGARİ ÜCRETE AÇIKLADI

2022 yılının Aralık ayında toplanan asgari ücret tespit Komisyonu 2023 yılı asgari ücretini 8.500 TL olarak belirlemişti. Normal şartlarda asgari ücrete her yıl bir kez zam yapılıyordu fakat astronomik düzeyde artan enflasyon nedeniyle son iki yıldır asgari ücrete ara zam zorunluluğu doğuyor. Bu yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete ara zam için yeşil ışık yaktı.

Asgari ücret zammı konusunda yeni tahminler de ortaya çıkmaya devam ediyor. SGK uzmanı Özgür Erdursun yeni asgari ücret tahminini açıkladı. Temmuz ayında asgari ücrete rekor zam gelmesini beklediğini belirten Erdursun yeni asgari ücretin en az 12.500 TL olacağını öne sürdü. Bu rakam ve tahmin gerçek olursa asgari ücrete %50'ye yakın ara zam gelmiş olacak.

asgari-ucret-zammi-2.jpg

ÇALIŞMA BAKANI 500 DOLAR OLACAK DEMİŞTİ

Diğer yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de geçtiğimiz günlerde asgari ücret zammı ile ilgili önemli bir açıklama yapmıştı. Vedat Bilgin katıldığı bir canlı yayında asgari ücrete ara zammı önünde gelen sorular üzerine Asgari ücreti Temmuz ayında 500 dolara çıkarmayı planladıklarını söylemişti. Asgari ücret zammı ile ilgili rakamlar Şu an için kesin değil Ancak 6 aylık enflasyon verilerinin değerlendirileceği ve buna göre bir kararın verileceği konuşuluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler