Ara zam seçim öncesi olacak! Memur ve emekliye müjde

Ara zam seçim öncesi olacak! Memur ve emekliye müjde

Memur ve emekliye ara zam müjdesi seçim öncesine çekildi. 4 aylık enflasyon verisi belli oldu. Yeni zamlı memur ve emekli maaşları ortaya çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte milyonlarca kişinin de merakla beklediği 4 aylık enflasyon verisi kesinleşti. Memur ve emekli maaşlarını yakından ilgilendiren enflasyon oranları ortaya çıktı. Uzmanlar da refah payı ile birlikte yeni Zamlı maaş tablosunu hesapladı. Peki, memur ve Emekliye ne kadar zam gelecek? Memur ve emekli Zamlı maaş tablosu haberimizde…

Ara zaman bekleyen memur ve emekliler için Türkiye İstatistik Kurumunun yeni verileri ortaya çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Memur ve emekli maaşları değişiyor. Enflasyon verileri doğrultusunda zamlı maaşlar hesaplandı. Memur ve emekliye öyle bir zam geliyor ki herkes rahat bir nefes alacak. Peki, yeni zamlı memur ve emekli maaşları ne kadar olacak? İşte memur ve emekli maaş zammı tablosu…

memur-emekli-ara-zam-1.jpg

NİSAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI BELLİ OLDU

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından nisan ayı enflasyon verileri açıklandı. Yapılan açıklamaya göre nisan ayı enflasyonu %2.39 olarak gerçekleşti. 4 aylık verirse %15,21 oldu. Memur ve memur emeklisine verilecek oran ise %13,8 olarak hesaplandı. Ara zam bekleyen milyonlarca memur ve emekli ise bu oranlarla birlikte yeni zamlı maaşları hakkında fikir sahibi oldu. Temmuz ayına daha 2 ay var Ancak o zaman isimler yeni zamlı memur ve emekli maaşlarını tek tek hesapladı. Emekli ve memura refah Payı ile birlikte rekor zam geliyor.

memur-emekli-ara-zam-2.jpg

EMEKLİ VE MEMURA %30 ZAM BEKLENİYOR

Merakla beklenen emekli ve memuru ara zamlı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de açıklama geldi. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili müjdeyi duyuran Çalışma Bakanı, Artık tüm memurların kapsama alındığını açıkladı. Bu da enflasyon zammı ile birlikte Temmuz ayında çifte zam demek olacak. Milyonlarca emekli ve memur maaşı bu oranlarla değişecek.

Memur ve emekliye ara zam için verilerin yavaş yavaş ortaya çıkması ile birlikte uzmanlardan da Zamlı maaş tablosu hesaplamaları geldi. Tahminlere göre Temmuz ayında 6 aylık enflasyon %30 olarak gerçekleşecek. Bu durumda da memur ve emekli maaşlarına refah Payı ile birlikte %30 oranında artış yapılması bekleniyor. Yani temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına en az beklenen zam oranı %30 oldu. Buna ek olarak memur ve memur emeklisi için 2115 TL'de ek gösterge zammı gelecek.

Önceki ve Sonraki Haberler