Altın ters köşe yaptı! Rekor beklenirken altın fiyatları düşüşe geçti

Altın ters köşe yaptı! Rekor beklenirken altın fiyatları düşüşe geçti

Altın fiyatlarında yatırımcıyı üzen gelişme. Gram altın resmen ters köşe yaptı şok düşüş bu sabah başladı. Peki, altın fiyatları düşecek mi yoksa çıkacak mı? Altın alınır mı satılır mı?

Hem Türkiye'de hem de küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler sonrasında gram altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Gram altın fiyatları dün 1300 TL sınırını geçmişti Ancak bu sabah güneş şok düşüşle başladı. Gram altın Sabah saatlerinde 1281 TL'den alıcı bulurken ünlü Ekonomist İslam Memiş'ten de vatandaşa ve yatırımcıya tavsiyeler geldi. İslam Memiş altın fiyatlarında her düşüşün yeni bir alım fırsatı sunduğunu belirterek yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu söyledi. Peki, gram altın düşecek mi yoksa çıkacak mı? Altın alınır mı yoksa satılır mı?

Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında hareketlilik devam ediyor. 5 Mayıs 2023 ons altın fiyatları 2047 dolara gerilerken yatırımcılar ve vatandaşlar ise düşüş karşısında bir hayli şaşkın. Ancak panik yapmaya gerek yok ünlü Ekonomist İslam Memiş altında her düşüşün alım fırsatı olduğunu söyledi. Altın yatırımı yapmak isteyenler hemen harekete geçsin. Çünkü altın fiyatları yaz aylarında resmen patlama yaşayacak. Peki, gram altın alınır mı yoksa satılır mı? Altına yatırım yapılmalı mı? Altın fiyatları son dakika gelişmeleri ve güncel altın fiyatları haberimizin devamında...

altin-fiyatlari-1.jpg

5 MAYIS 2023 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altın fiyatları güne düşüşle başladı. Gram altın Çeyrek altın yarım altın Cumhuriyet Altını fiyatları yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından sabah saatlerinden bu yana yakından takip ediliyor. 5 Mayıs 2023 güncel altın fiyatları şöyle:

Gram altın 1.281,98-1.282,23

Çeyrek altın 2.254,00-2.304,00

Yarım altın 4.508,00-4.620,00

Cumhuriyet altını 9.192,00-9.331,00

altin-fiyatlari-2.jpg

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ YAKIN

Altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulunan kuyumcu İlhan Ünder, vatandaşların paniğe kapılarak elindeki altını satmaması gerektiğini söyledi. Altın fiyatlarının Önümüzdeki dönemlerde 2 katına kadar yükseleceğini iddia eden Ünder, ilk etapta 1750 TL seviyelerini beklediğini sonrasında ise 2250 TL'ye kadar Yükseliş öngördüğünü dile getirdi.

altin-fiyatlari-3.jpg

İSLAM MEMİŞ'TEN YENİ TAVSİYELER

Her söylediği çıkan ve bu sebeple de adı altın kahini olarak anılmaya başlayan ünlü Ekonomist İslam Memiş'ten de altın fiyatları ile ilgili yeni tavsiyeler geldi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ons altının şu anda yükselişine devam ettiğini belirterek kâr satışlarının mutlaka olacağını söyledi. Altın fiyatlarında arada bir düşüşlerin olmasının normal olduğunu belirten İslam Memiş, hızlı yükselişlerin sağlıklı olmayacağını dile getirdi. Şu anda altın ya da gümüşe yatırım yapmanın doğru olmadığını borsaya yatırım yapmanın daha uygun olacağını belirten İslam Memiş altındaki yükselişin sadece fizikiye geçiş için yarayacağını dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler