SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Erdoğan’ın Gündeminin İlk 3 Başlığı

Erdoğan’ın Gündeminin İlk 3 Başlığı

Yeni döneme hızlı bir başlangıç yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikli 3 hedefini belirledi.

Yayınlanma:

Ekonomide güven ve istikrar adımları atmak, bir yılda 1 milyon Suriyelinin dönüşünü sağlamak ve deprem bölgelerinde 650 bin konut inşa etmek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni döneminde öncelikli görevlerinden birini deprem konutlarının tamamlanması olarak belirledi. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin izlerini silmek ve yıkılan şehirleri yeniden ayağa kaldırmak için adımlar hızlandırılacak. Bu çerçevede, deprem bölgesinde 143 bini köy evi olmak üzere 650 bin yeni konutun inşa edilmesi hedefleniyor.

Bu yıl ekim-kasım ayları arasında 319 bin konutun tamamlanarak teslim edilmesi planlanıyor. Kalıcı konut yapımı hızlandırılacak ve zemin artı 3, zemin artı 4-5 kat olarak planlanan konutlar tünel ve radye kalıp sistemleriyle inşa edilecek. Deprem bölgesinde, konutların yanı sıra okul, sağlık merkezi, çarşı, pazar, yeşil alanlar ve küçük sanayi siteleri de inşa edilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerin hayatlarını normale döndürebilmeleri ve sağlam bir gelecek inşa edebilmeleri için bu projelerin hızla tamamlanacağını vurguladı.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Yeni döneme hızlı bir başlangıç yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikli 3 hedefini belirledi.

Erdoğan’ın Öncelikleri: Suriyelilerin Geri Dönüşü İçin Yeni Adımlar Atılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyelilerin geri dönüşü konusunu seçim sürecinde sıkça gündeme getirerek, yeni dönemde öncelikli adımlar atılacağını vurguladı. Bugüne kadar 600 bin Suriyelinin ülkelerine döndüğünü açıklayan Erdoğan, geri dönüşleri hızlandırmak için yeni stratejilerin uygulanacağını belirtti. Bu kapsamda, İdlib’in kuzeyinde briket ev projeleriyle geri dönüş süreci desteklenecek. İdlib’in kuzeyinde şu ana kadar yaklaşık 107 bin briket ev inşa edilmiş durumda ve inşaat çalışmalarının hızlandırılması için çaba harcanacak.

Ayrıca, Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekâtı bölgelerinde 9 ayrı bölge belirlendi ve bu bölgelere konutlar inşa edilerek Suriyelilerin dönüşü için uygun bir ortam oluşturulacak. Bu önemli projenin finansmanı, Katar Kalkınma Fonu tarafından sağlanacak. İlerleyen yıllarda 240 bin kalıcı konutun inşa edilmesi hedefleniyor ve bu sayede 1 milyon Suriyeli bu bölgelere yerleştirilerek desteklenmeye çalışılacak. Proje kapsamında organize sanayi bölgeleri, ticaret tesisleri, üretim tesisleri, sosyal donatılar, okul, hastane ve ibadethaneler gibi birçok tesis de yer alacak.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz