SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Emekli Maaşı Kurban İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli Maaşı Kurban İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Bayram yaklaştıkça en çok merak edilen sorulardan biride emekli maaşı ve kurban bayramı ikramiyesi oldu.

Yayınlanma:

2023 emekli maaşı ödeme günü ve bayram ikramiyeleri için yapılan tarih araştırmaları sonucu beklenen açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan işçiye göre, emekli aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri için ödeme tarihleri ​​belirlendi. Buna göre Sgk Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilerin aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-23 Haziran tarihleri ​​arasında hesaplarına yatırılacaktır. Bayram ikramiyesi genellikle Türkiye’de kamu sektöründe çalışanlara verilen bir ödemedir. Bu ikramiye resmi tatil okulu çalışmaları nedeniyle kamu çalışanlarına verilir. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi bayramlarda kamu sektöründe çalışanlar bayram ikramiyesi alabilir.

Ödeme Tarihleri

Maaş Ödeme günü olanların aylıkları ve bayram ikramiyeleri 17 Haziran’da ödenecek.

Maaş Ödeme günü olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 18 Haziran’da ödenecek.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Bayram yaklaştıkça en çok merak edilen sorulardan biride emekli maaşı ve kurban bayramı ikramiyesi oldu.

Ayın 21 ve 22’si ödeme günü olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 19 Haziran’da ödenecek.

Ayın 23 ve 24’ü ödeme günü olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 20 Haziran’da ödenecek.

Maaş ödeme günü olanların aylık ve bayram ikramiyeleri ise 21 Haziran’da ödenecektir. Dolayısıyla ikramiyeler için ilk etapta maaş günü takip ediliyor.

Bayram İkramiyesi Kimler Alıyor?

Bayram ikramiyesi alacak kişiler arasında kamu görevlileri memurlar öğretmenler sağlık görevlileri ve diğer kamu bölümlerinin görevlerinde bulunabilir. Özel sektör çalışanları için bayram ikramiyesi genellikle zorunlu değildir ve yönetim politikalarına bağlı olarak politikası bu yönde olan kurumlar verebilir. Bayram ikramiyesi Türkiye’de bayram dönemlerinde belirli gruplara ayrılan bir ödemedir. Kanuna göre bayramın içinde bulunduğu aylık bölümleri kapsayan kişiler bayram ikramiyesi ödenir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli aylığı yaşlılık aylığı vazife malulü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı alan kişiler. Sürekli iş göremezlik geliri veya ölüm geliri alan kişiler. Şehit yakınları Gaziler. Muharip gaziler. Güvenlik korucuları. Şampiyon sporcular. Terörden zarar gören sivil kullanım ve bu kullanıcıların hak sahipleri alıyor. Bu kişilere bayramın içinde bulunduğu ayda bir bayram ikramiyesi ödenmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz