SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Kariyer » Doğuş Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Yayınladı!

Doğuş Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı Yayınladı!

Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı Alım İlanı. Son başvuru tarihi 10 Nisan 2023

Yayınlanma:

Doğuş Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre üniversite, öğretim üyesi ve elemanı alımı yapacak. Son başvuru tarihi 10 Nisan olan ilan ile ilgili üniversitenin yaptığı açıklama şu şekilde:

Yükseköğretim Kanunu’nda belirtilen şartlar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” uyarınca, Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır.

Kadrolara Başvurmak için Taşınması Gereken Şartlar

Öğretim Görevlisi Pozisyonu için Aranan Şartlar;

İLGİLİ HABER Sağlık Çalışanları Memur Mu?
Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Elemanı Alım İlanı. Son başvuru tarihi 10 Nisan 2023
  1. ALES sınavından en az 70 puan almak gerekmektedir.
  2. En az tezli yüksek lisans derecesi sahibi olmak veya lisans ve yüksek lisans derecelerini birlikte veren bir programdan mezun olmak gerekmektedir.
  3. Yabancı Diller Birimi için İngilizce puan türünde en az 85 veya kabul edilen muadil bir sınavdan en az 85 puan almak gerekmektedir. Bu sınav Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmelidir.

Araştırma Görevlisi Pozisyonu için Aranan Şartlar;

  1. En az 70 puan almış olmak şartıyla ALES sınavını geçmek.
  2. İngilizce öğrenimine yönelik programlarda başvurabilmek için, YDS veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen eşdeğer bir İngilizce sınavından en az 50 puan almak gerekmektedir. Ancak İngilizce eğitimi veren bölümler için, YDS veya kabul edilen diğer bir İngilizce sınavından en az 85 puan almak gerekmektedir.
  3. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için, sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Başvuru için Gerekli Olan Belgeler

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz