SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Diyanet İşleri Başkanlığı Nakil Sonuçları ve Atamalar Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Nakil Sonuçları ve Atamalar Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı, işe alacakları adayların atamalarının ve nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Yayınlanma:

Dini Görevlilerin Görev Değiştirme Talepleri Değerlendirildi

Dini görevlerdeki personelin görev veya yer değiştirme talepleri, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 41. maddesi gereği incelenmiştir. 1 Mart-31 Mart tarihleri arasında dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, il müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, eğitim görevlisi, başvaiz, uzman vaiz, cezaevi vaizi, vaiz, şube müdürü, murakıp, din hizmetleri uzmanı, eğitim uzmanı ve şef unvanlarıyla görev yapan personelin talepleri değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme süreci, ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Dini Görevliler Yer Değişikliği Sonuçlarını DİBBYS Programı Üzerinden Öğrenebilecekler

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Diyanet İşleri Başkanlığı, işe alacakları adayların atamalarının ve nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Başkanlığımız tarafından yapılan yer değişikliği atamaları gerçekleştirilen dini görevliler, atama sonuçlarını öğrenmek için DİBBYS (Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi) Programı üzerinden “Bana Özel” menüsü altındaki “Atama Nakil Sonucumu Göster” bölümünü kullanabilirler.

Bu bölümde yer alan bilgiler, görev değişikliği sonuçlarını kişisel olarak göstermekte olup, atamaları yapılan dini görevliler sonuçlarını buradan öğrenebilirler. DİBBYS Programı, dini görevlilerin atama süreçlerini ve nakil sonuçlarını takip etmeleri için kullanılan bir platformdur ve atama sonuçlarına bu şekilde erişim sağlanmaktadır.

DİBBYS Programıyla Atanan Personelin Görev Değişikliği İçin Son Tarih Belirlendi

DİBBYS Programı üzerinden yapılan kontrollerde, ataması gerçekleştirilen personelin ayrılış başlayış işlemlerinde yaşanan gecikmelerin tespit edildiği belirtilmiştir. Bu nedenle, ataması yapılan personelin en geç 21.07.2023 tarihine kadar mevcut görev yerlerinden ayrılmaları gerekmektedir. Bu tarihte eski görev yerinden ayrılmayan personelin ilişiği kesilmiş sayılacak ve idari işlem başlatılacaktır.

Eski görev yerleriyle ilişiği kesilen personelin yeni görev yerlerine başlama süreleri ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 62. ve 63. maddelerinde belirtilen kanuni süreler dikkate alınarak belirlenecektir. Bu sürelerin titizlikle takip edilmesi ve personelin görev değişikliği sürecinin eksiksiz şekilde tamamlanması önem arz etmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz