SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Bankalar, EYT’liler İçin Rekabet Ediyor! Promosyonlar, Krediler ve Nakit Desteği Sunuyor!

Bankalar, EYT’liler İçin Rekabet Ediyor! Promosyonlar, Krediler ve Nakit Desteği Sunuyor!

EYT Yasası Çıktı, Bankalar Arasında EYT'li Müşteri Kapma Yarışı Başladı!

Yayınlanma:

Son zamanlarda çıkan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası ile birlikte emekli olacak kişi sayısının 2,5 milyon olduğu tahmin ediliyor. Bu büyük sayı, bankalar arasındaki rekabeti de alevlendirdi. Bir yandan EYT’liler için maaş promosyonu yarışına giren bankalar, diğer yandan emekli olmak için prim günü yetmeyenlere uygun şartlarda kredi kampanyaları düzenlemeye başladı.

Hürriyet gazetesinde Noyan Doğan’ın bugünkü köşesinde yer alan habere göre; bankalar, EYT’lilerin alacakları maaşa bağlı olarak 3 bin 500 ila 10 bin lira arasında promosyon sunuyor. Bazı bankaların kampanyaları ise bununla sınırlı değil.

EYT’lilere düşük faizli kredi imkânı Bankalar, promosyon ödemelerinin yanı sıra düşük faizli kredi imkânı ve kredi kartıyla ekstra bonus fırsatları sunuyor. Habere göre, bazı bankalar, maaşlarını taşıyan ve ayrıca fatura ödemeyi taahhüt eden emekli adaylarına her fatura için 250 ila bin 500 lira arasında nakit ödeme vaat ediyor.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
EYT Yasası Çıktı, Bankalar Arasında EYT'li Müşteri Kapma Yarışı Başladı!

Yüksek Promosyon Avantajlarından Yararlanmak İçin Emekli Maaşınızı Taşıyın

Yüksek promosyon ücretlerinden faydalanmak için yapmanız gerekenler şunlardır: Emekli maaşını taşıyacak olan emekliler, maaşlarını taşıdıkları bankaya 3 yıl süreyle taahhüt verirler ve bu süre içinde maaşlarını başka bir bankaya taşıyamazlar. Karşılığında ise bankanın promosyon avantajlarından yararlanırlar. Üç yıllık sürenin sonunda istedikleri takdirde maaşlarını başka bir bankaya taşıyabilirler veya maaş aldıkları bankanın daha avantajlı bir promosyon teklifi sunması durumunda yeni bir taahhüt vererek maaşlarını almaya devam edebilirler.

Emekli olup ilk maaşlarını alacak EYT’liler, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) formunda maaşlarını almak istedikleri bankayı seçebilirler. Seçtikleri bankanın emekli maaş promosyonundan faydalanabilirler. Bu işlemi e-Devlet üzerinden veya SGK şubelerinden gerçekleştirebilirler. Emekli Sandığı’ndan emekli olanlar ise maaşlarını almak istedikleri bankanın adını çalıştıkları kuruma bildireceklerdir. Ardından, seçtikleri bankanın internet sitesi, mobil uygulaması veya şubesini ziyaret ederek işlemi tamamlayabilirler. Banka değişikliği de bankaların internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz