SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kamu Alımı

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Gündem » Bakan Bilgin, Memurları İlgilendiren Ciddi Düzenlemelerin Kapıda Olduğunu Söyledi

Bakan Bilgin, Memurları İlgilendiren Ciddi Düzenlemelerin Kapıda Olduğunu Söyledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayın programına katıldı ve burada memurları ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.

Yayınlanma:

Bakan Bilgin’in Canlı Yayında Yaptığı Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber canlı yayınında EYT’lilerin ilk maaşları, memur zam oranları ve geçici işçilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, EYT konusuna değinerek, başvuruların beklenenden daha düşük olduğunu belirtti ve kalan başvuruların bu hafta veya önümüzdeki hafta tamamlanacağını açıkladı. EYT’lilerin maaşlarının birikmiş olarak hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

İLGİLİ HABER Polis Memurları da Adaletli Bir Zam Bekliyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayın programına katıldı ve burada memurları ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.

Kamu toplu sözleşmesine de değinen Bakan Bilgin, 700 bini aşkın işçiyle yapılan sözleşmenin Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklandığını söyledi. Yüzde 45 zam oranıyla gerçekleşen sözleşmenin işçiler tarafından memnuniyetle karşılandığını ve Bakanlığın bahçesinin çiçek bahçesine dönüştürüldüğünü ifade etti.

Bakan Bilgin’in bu açıklamaları, EYT’lilerin beklentilerini karşılamaya yönelik çalışmaların sürdüğünü ve kamu çalışanlarına yapılan zam oranlarının memnuniyetle karşılandığını vurgulamaktadır.

Taşeron İşçileriyle İlgili Çalışmalar Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıllarda 900 bin taşeron işçinin kadroya geçirilmesi gerçekleşti. Ancak, hâlâ yaklaşık 100 bin civarında bir grup taşeron işçi bulunmaktadır. Bu konuda çalışmalar sürdürülmekte olup, dosyanın Meclis’e gelmesindeki gecikme deprem nedeniyle yaşanan ara vermeden kaynaklanmıştır.

Bakanlık olarak, taşeron işçilerle ilgili planlamalarımızı hazırladık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kalan grup için adil ve uygun bir çözüm sağlama konusunda kararlıyız. Taşeron işçilerin haklarını koruma ve istihdam güvencesi sağlama hedefiyle ilerlemekteyiz.

Memurlar İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

Memurlarla ilgili önemli bir düzenleme yapılacağı müjdesi verildi. Bakan Bilgin, en düşük maaş alan memurun maaşının 22 bin lira seviyelerinde olacağını belirtti. Ayrıca, belediye çalışanlarıyla ilgili yanlış uygulamaların olduğu belediyelerde düzenlemeler yapılacağını belirtti. Çalışma hayatının tüm sorunlarının farkında olduklarını ifade eden Bakan, neredeyse tamamını çözdüklerini ve sadece az bir sorunun kaldığını vurguladı.

Bu açıklamalar, memurların maaşlarının artırılması ve belediye çalışanlarının durumunun düzenlenmesi gibi önemli adımların atılacağını göstermektedir. Ayrıca, çalışma hayatındaki sorunların çözümüne yönelik kararlılık ve gayretin devam ettiği de vurgulanmaktadır.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz